in ,

Stellar Foundation MoneyGram‘ı bünyesine katmak için girişimde bulundu mu?

Stellar Foundation MoneyGram‘ı bünyesine katmak için girişimde bulundu mu?
Stellar Foundation MoneyGram‘ı bünyesine katmak için girişimde bulundu mu?

Kripto Para Haber – Para transferi hizmetleri sunan MoneyGram‘ın, potansiyel bir ortaklık için Stellar Development Foundation ile temasa geçtiği bildiriliyor.

Çarşamba günü Bloomberg tarafından bildirildiğine göre, Stellar ağının gelişimini ve büyümesini destekleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation, potansiyel bir satın alma için MoneyGram International ile temasa geçti.


Bloomberg, Stellar’ın uluslararası satın almalarda uzmanlaşmış Boston merkezli bir özel sermaye şirketi olan Advent International ile ortaklaşa potansiyel satın alma üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Rapora göre şu ana kadar nihai bir karara varılmadı. Kaynaklar, hem Stellar hem de Advent’in bir anlaşma yapmamayı tercih edebileceğini ekledi.

Stellar, MoneyGram ile benzer bir alanda, sınır ötesi ödemelere odaklanan bir kripto ağı. Ripple ve XRP tokenini de kuran Jed McCaleb tarafından ortaklaşa kuruldu. Ağın yerel para birimi XLM, yazım zamanında piyasa değerine göre en büyük 17 kripto para birimi konumunda.

Stellar’ın MoneyGram’ı satın alma söylentilerinin gün yüzüne çıkmasının ardından, XLM’nin fiyatı son 24 saatte %13.3 gibi etkileyici bir artış gösterdi.

1940 yılında kurulan MoneyGram, ABD’nin en büyük para havale şirketlerinden biri. Firma kripto alanına da yabancı değil. Öyle ki geçmişte Ripple ile çalışmalar yürüttü.

Kasım 2019’da Ripple, para transferi hizmetine 50 milyon dolar yatırım yaptıktan sonra Moneygram’da %10 hisse satın aldı.

Bununla birlikte, Şubat 2021’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), firmanın XRP satışlarının kayıt dışı menkul kıymet teklifleri olduğunu iddia ederek Ripple’a karşı bir soruşturma başlatmasının ardından iki şirket arasındaki ortaklık sona erdi.

Bundan önce rakip havale hizmeti sunan Western Union ve Çinli finansal hizmetler holdingi Ant Group, MoneyGram’ı satın almak isteyen diğer şirketlerdi.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VeChain, Sync 2 ile dApp'ta bir ilki gerçekleştirmek istiyor

VeChain, yeni ağını başlattı! VET, PoA 2.0 güncellemesi yakında

Ünlü analist kripto para piyasalarındaki son düşüşü yorumladı, tahminler paylaştı

Kripto para piyasasına, son 24 saat içinde 50 milyar dolar eklendi