in , ,

Son görüldüğünde BTC fiyatını 2,5 kat artıran Bitcoin grafiği yine görüldü!

Son görüldüğünde BTC fiyatını 2,5 kat artıran Bitcoin grafiği yine görüldü!

Bitcoin için yüksek oynaklığın yaşandığı birkaç haftayı geride bıraktık. Geçen hafta Bitcoin fiyatı 2.000 dolarlık bir aralıkta işlem görürken 8.600 dolara düşmeden önce 10.400 dolara yükseldi. BTC son iki haftadır günde birkaç kez 100-300 dolarlık hızlı salınımlar gördü.

Analistler bu fiyat hareketiyle ilgili karışık duygular içerisinde. Bazıları Bitcoin dolar karşısında 10.400 seviyesi tarafından ret yediği için artık düşüşe hazır olduğuna inanıyor. Geçtiğimiz yıl Bitcoin için 10.500 dolar, özellikle şubat ve ekim aylarındaki hareketlilik sırasında önemli bir seviye olduğunu kanıtladı.


Bitcoin fiyat görünümü Mart 2019’u andırıyor

Bazı analistler, son birkaç haftadaki fiyat hareketinin, varlığı 2019’da 14.000 dolara getiren dikey kırılmadan önce Mart 2019’daki Bitcoin’e benzediğini söylüyor.

10.400 dolardan gelen ret de dahil olmak üzere son fiyat eylemi, şubat ve mart 2019’da görülen fiyat hareketine benziyor. 2019 yılının mart ayını takiben BTC dolar karşısında yüzde 250 değer kazanarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştı.

Aşağıdaki iki tabloya atıfta bulunan “Inmortal Crypto” takma isimli ünlü bir analist, “Bunu daha önce gördüğümü düşünüyorum.” dedi. Bu fraktal analiz, BTC’nin ay sonuna kadar 12.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

BTC dolar karşısında güç kazanabilir

Başka bir analist, Bitcoin’in son fiyat hareketinin Mart 2019 öncesi patlamaya benzer olduğu iddiasını yineledi.

Bu, 2019 Mart’takine çok benziyor, Çok yavaş bir artış, volatilite zayıf, pazar ölü görünüyor. Ama sonunda baskı artıyor.

Kripto alanındaki popüler yatırımcılar da yukarı doğru bir hareket bekliyor. Bitfinex’in emir defteri geçen hafta 9.500 dolar seviyesinde satın alma baskısı gösterdi.

Ecoinometrics, CME’nin Bitcoin opsiyon pazarında 300 milyon dolar değerinde açık pozisyon olduğunu belirtti.

Bitazu Capital’in kurucu ortağı ve saygın analist Mohit Sorout, bir göstergenin önümüzdeki birkaç gün içinde bir kopmanın yaklaştığını öne sürdüğünü açıkladı.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft ION, Bitcoin ana ağına taşınıyor.

Microsoft ION, Bitcoin ana ağına taşınıyor

Bitcoin fiyatı için sıradaki hedefin 15.000 dolar olduğunu söyleyen 4 işaret

Bitcoin fiyatı için sıradaki hedefin 15.000 dolar olduğunu söyleyen 4 işaret