in , ,

Son çöküşün ardından Bitcoin balinaları ne yaptı? Önemli veriler açığa çıktı!

Son çöküşün ardından Bitcoin balinaları ne yaptı? Önemli veriler açığa çıktı!
Son çöküşün ardından Bitcoin balinaları ne yaptı? Önemli veriler açığa çıktı!

Kripto Para Haber – Kripto analitik firması Santiment, geçen ay BTC fiyatını 30.000 dolara düşüren satışların ardından Bitcoin balina davranışlarını yakından izlemeye başladı.

Balinalar Bitcoin almaya devam etti

Santiment, dijital varlık 40.000 dolar seviyesini geri alamasa bile büyük kripto sahiplerinin BTC satın aldığını ortaya koydu. Firma, Bitcoin balinalarının yakın zamanda yaklaşık 2 milyar dolar değerinde on binlerce BTC satın aldığını açıkladı.


“Bitcoin 37.000 ila 39.000 dolar aralığında değişmeye devam ediyor, ancak perde arkasında balinalar birikiyor. 100 ila 10.000 BTC’ye sahip adresler, cüzdanlarına toplam 50.000 BTC veya ~1,95 milyar dolar ekledi.”

Santiment, kripto balinaları piyasadaki gerileme sırasında BTC biriktirmeye devam ederken, daha küçük yatırımcıların Bitcoin varlıklarını sattığını söylüyor.

“1.000+ BTC tutan Bitcoin balina adresleri, 7,88 milyon token tutuyor. Bu, 14 Mart’tan bu yana balinalar tarafından tutulan en büyük BTC miktarı. Ayrıca altı ay içindeki EN KÜÇÜK miktar olan 10 veya daha az BTC’ye sahip adreslerin sahip olduğu 2,65 milyon BTC ile çakışıyor.”

Santiment ayrıca yakın zamanda Ethereum (ETH) piyasasına ilişkin bir genel bakış paylaştı ve bazı temkinli yükseliş göstergelerine dikkat çekti. Kripto içgörü platformu, bir kripto paranın piyasa değerini işlem hacmine bölerek bir kripto varlığının gerçeğe uygun değerini ölçen NVT (ağ değeri-işlem oranı) metriğine bakıyor.

“Hafta sonu başlarken Ethereum keskin bir şekilde yükseldi. NVT token sirkülasyon modelimiz, ETH tokenlerinin mevcut piyasa değeri seviyesine kıyasla ağında halen yüksek düzeyde değiş tokuş edildiğini gösteriyor ve bu da hafif bir yükseliş farklılığına işaret ediyor.”

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçen ay 4.300 doların üzerinde rekor bir seviyeye ulaştıktan sonra şimdi 2.705 dolarda seyrediyor. Ancak Santiment, tokene yönelik olumsuz duyguların fiyatlarını artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


2 Comments

Leave a Reply
  1. Kripto para haber konusunda kaliteli içerik paylaşıyorsunuz. WEB sitenizde reklam yayınlatabiliyor muyuz? Banner yada farklı türde kripto para reklamları yayınlamak için uygun hıza sahipsiniz ve dönüşünüzü bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?

Önemli Gelişme: Bitcoin grafiğinde “death cross” yaklaşıyor! Neler olacak? BTC ve AAVE fiyat analizi

Sert düşen Bitcoin için sırada hangi seviyeler var?

Sert düşen Bitcoin için sırada hangi seviyeler var?