in ,

Son çöküşten sonra açık pozisyonlar Bitcoin’de azaldı, Ethereum’da arttı

Bitcoin ve Ripple fiyat analizi: BTC ve XRP yükselecek mi? Teknik görünüm
Bitcoin ve Ripple fiyat analizi: BTC ve XRP yükselecek mi? Teknik görünüm

Kripto Para Haber – Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolardan 29.900 dolara düştüğü çöküşü ardından, açık pozisyonlar Bitcoin tarafında önemli ölçüde düşerken, Ethereum’da artış gösterdi.

CryptoCompare’in Mayıs 2021 Borsa İncelemesi raporuna göre, Ethereum fiyatı Mayıs ayını sadece %2,5 düşüşle kapattı. Piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’da ise açık pozisyonlar %9,9 artarak 6 milyar dolara yükseldi ve Ethereum türev piyasasında pazar payı kazandı.


BTC ürünlerindeki açık pozisyonlar aynı dönemde %25,8 düşerken, tüm türev ürünlerinde açık pozisyonların %14,5 düşerek 27,8 milyar dolara gerilediğini görüyoruz. Binance bu alandaki en yüksek açık pozisyona sahip borsa oldu ve onu Huobi ile OKEx izledi.

Binance, 1,5 milyar dolarla ETH kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri için en yüksek açık pozisyon rakamlarına sahipt. Onu Bybit, Huobi ve OKEx izliyor. Düzenlenmiş vadeli işlem borsası CME, 489 milyon dolar ile en yüksek ETH vadeli işlem açık pozisyonuna sahipti ve onu OKEx’in 481 milyon dolarlık performansı takip ediyor.

CME borsasında BTC vadeli işlemleri için açık pozisyonlar geçen ay %22,9 azalarak 2 milyar dolara düşerken, ETH açık pozisyonları Nisan ayına göre %146 artarak ortalama 489 milyon dolar oldu.

Rakamlar, kripto para birimi alanındaki toplam spot hacmin %26,5 artarak 4,8 trilyon dolara ve toplam türev işlem hacminin %40,4 artarak 5,5 trilyon dolara yükseldiğini ortaya koyuyor. Rapora göre, yatırımcılar piyasadaki yüksek oynaklığa tepki gösterdikçe hacimler de arttı. Binance, Huobi Global ve OKEx en büyük spot borsalar olurken, türevler için podyumda Huobi’nin yerini Bybit aldı.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güney Kore'den sert bir kripto para yaptırımı daha geldi! Düzenlemeler hız kazanıyor

Güney Kore’den sert bir kripto para yaptırımı daha geldi! Düzenlemeler hız kazanıyor

Binance kullanıcıları dikkat: Hesabını doğrulamayanlara yeni yaptırım geldi!

Binance Coin fiyat analizi: BNB için sıradaki hamle ne olacak?