Son Bitcoin fiyat artışı nedeniyle tasfiye edilen short’lar artıyor

Son Bitcoin fiyat artışı nedeniyle tasfiye edilen short’lar artıyor
Son Bitcoin fiyat artışı nedeniyle tasfiye edilen short’lar artıyor

Bitcoin Pazartesi sabahı %5’lik bir fiyat artışı gördü ve dalgalı BTC volatilitesi nedeniyle BitMex’te tasfiye edilen short’lar artıyor.

Dalgalı Bitcoin volatilitesi nedeniyle short’lar tasfiye ediliyor

BitMex’teki BTC fiyatındaki son 500 dolarlık artışın short’larla 54,9 milyon doların üzerinde likideye uğradığı görülüyor. Piyasa son derece dalgalı kalırken, uzun ve kısa pozisyonlar BTC ile son birkaç ay boyunca 2018’de görülenden daha fazla hareket görme tehdidi altındaydı.  Yatırımcılar Bitcoin’de short pozisyon almaya devam ediyor.

Pazartesi sabahı BTC’de gerçekleşen son fiyat artışı, Bitcoin’in kabaca 450 dolar sıçramasına neden oldu. Ortaya çıkan fiyat artışı kısa pozisyonda olan trader’ları zarara uğratıyor ve pozisyonların tasviyesine neden oluyor. Çünkü çoğu fiyatı 11.000 doların altında görmeyi bekliyor.  Ne yazık ki BTC esnek olmaya devam ediyor ve herhangi bir büyük düzeltmeden önce 12.000 dolarlık direnci test edecek gibi görünüyor.

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir