in ,

Solana (SOL) ağı istikrarsızlık yaşadığı için işlemler aksıyor!

Solana (SOL) ağı istikrarsızlık yaşadığı için işlemler aksıyor!
Solana (SOL) ağı istikrarsızlık yaşadığı için işlemler aksıyor!

Kripto Para Haber – Solana işlemler tarafından boğulduktan sonra son zamanlarda yükselen blockchaini ağını yeniden başlatmak zorunda kalabilir. Blockchain ağı olan Solana, bu yazıdan itibaren yaklaşık dört saattir çalışmıyor.

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, kesinti süresini DeFi protokolü Raydium’daki botlardan gelen fazla işlemin gerçekleşmesinden dolayı olduğunu söyledi.


Ethereum’a rakip bir blok zinciri ağı olan ve yerel tokeni SOL son aylarda değer ve etkinlikte artış gösteren Solana, bu yazıdan itibaren yaklaşık dört saattir kapalı.

Solscan’dan gelen ayrıntılara göre son Solana bloğunun saat 12:00 UTC’den (08:00 ET) hemen önce üretildiğini ortaya koyuyor. Resmi Solana Support Twitter hesabı, başlangıçta ana ağın sağlayıcılarının istikrarsızlık yaşadığını tweetledi.

Hesap, bir sonraki güncellemeyle ilgili şunları söyledi:

Ağdaki kaynak tükenmesi hizmet reddine neden oluyor, mühendisler bir çözüm için çalışıyor. Doğrulayıcılar gerekirse olası bir yeniden başlatma için hazırlanıyor.

Ağdaki kaynak tükenmesi hizmet reddine neden oluyor, mühendisler bir çözüm için çalışıyor. Doğrulayıcılar, gerekirse olası bir yeniden başlatma için hazırlanıyor.

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, ağ doğrulayıcılarına “beta zamanı” olduğunu tweetledi ve görünüşe göre olası yanıtı koordine etmek için Solana’nın resmi Discord sunucusuna katılmalarını talep etti.

Yakovenko bir kullanıcıya sorun ile ilgili yanıt vererek bir proje için ilk merkezi olmayan değişim teklifi veya IDO sırasında botlardan gelen aşırı işlem hacminden kaynaklandığını söyledi. Bir IDO, bir ICO’ya benzer bir tür halka açık token satışı görevinde, merkezi olmayan, benzer bir değişimde gerçekleşir.

Söz konusu IDO işlemi, Ethereum’daki Uniswap gibi merkezi olmayan borsalara benzeyen Solana merkezli Raydium’da gerçekleşiyordu. Başlatılan IDO, Solana DeFi uygulamaları ve NFT projeleri için popüler bir araç seti olan Grape Protocol için görünüyor.

Yakovenko’ya göre, botlar saniyede 300.000 işlem gerçekleştiriyor ve Solana’nın işlem kuyruklarında sorunlara neden oldu. Bir kullanıcı, Solana’ya gelecekte “ilk gelen, ilk hizmet” IDO’nun lansmanlarına izin vermemesiyle ilgili yanıta karşılık olarak

Hayır, sadece hataları düzeltmemiz gerekiyor. Hayatın bir parçası.

Yakovenko başka bir tweet’te, bugünün bazı sorunlarının zaten ele alındığını, ancak yazılım güncellemesinin henüz mevcut olmadığına da değindi.

Solana ağında yaşanan ilk kesinti değil!

Ani kesinti, özellikle kullanıcılar fonları işlemek, DeFi protokolleriyle etkileşim kurmak ve NFT koleksiyonları satın almak ve satmak için blockchain ağını kullanmaya çalıştıkça, toplulukta karışıklığa neden oldu. Twitter ve Discord sunucularındaki Solana kullanıcıları, örneğin, işlem başarısızlıkları bildirdi. Daha sonra NFT projesi, airdroplar için dropları ve anlık görüntüleri erteledi.

Solana, Ethereum’a göre daha ölçeklenebilir bir alternatif olarak görülüyor. Bu, hisse kanıtı ağ tasarımı sayesinde saniyede binlerce kat daha fazla işlem gerçekleştirebilen ve daha az enerji tüketen bir alternatif olarak yer alıyor. Ağın yerel SOL kripto parası gelen verilere göre, 1 Ağustos tarihinde yaklaşık 35 dolardan geçen hafta 213 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Solana, bir ay önce yaklaşık 37 dolarda olan bir fiyattan bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 197 dolara hızla yükselen son zamanların en sıcak kripto paralarından biri oldu.

Ancak bu, Solana’nın ilk kesintisi değil. Aynı ana ağ-beta ağı, Aralık 2020 tarihinde yaklaşık altı saatliğine çöktü. Bu noktada doğrulayıcılar, blok oluşturmaya devam etmek için ağı yeniden başlattı.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HyperTrader ile nedir, nasıl kullanılır?

HyperTrader nedir, nasıl kullanılır?

Milyoner yatırımcı açıkladı: "Kripto para portföyümü sonsuza dek büyütebilirim"

Milyoner yatırımcı açıkladı: “Kripto para portföyümü sonsuza dek büyütebilirim”