in

Silikon Vadisi devinden milyar dolarlık kripto para fonu müjdesi!

Silikon Vadisi devinden milyar dolarlık kripto para fonu müjdesi!
Silikon Vadisi devinden milyar dolarlık kripto para fonu müjdesi!

Kripto Para Haber – Konuyla ilgili bilgisi olan kaynakların dün Financial Times’a verdiği demece göre, Silikon Vadisi risk sermayesi devi Andreessen Horowitz (a16z), kripto para birimleri ve blok zinciri girişimlerine yatırımlara odaklanan 1 milyar dolarlık yeni bir fon başlatmayı planlıyor.

Rapora göre firma, özellikle kripto para birimlerine odaklanan üçüncü a16z’nin VC girişimi olacak yeni fon için yatırımcılardan 800 milyon ila 1 milyar dolar arasında para toplamayı planlıyor.


Şirket 2018’de kripto para birimiyle ilgili girişimlere adanmış ilk 300 milyon dolarlık fonu başlattı. O sırada Andreessen Horowitz’in tohum yatırımcısı olan Chris Dixon, şöyle konuştu:

“Her türlü hava durumu için” fonumuz var. Pazar koşullarından bağımsız olarak zaman içinde tutarlı bir şekilde yatırım yapmayı planlıyoruz. “Kripto kışı” daha olursa agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Ardından, neredeyse tam bir yıl önce, şirket 30 Nisan 2020’de ikinci 515 milyon dolarlık kripto merkezli fonunu açıkladı. İlkinin aksine, sadece kripto ile ilgili girişimleri desteklemek için değil, aynı zamanda sermayesinin bir kısmına yatırım yapmak için de oluşturuldu.

Bugüne kadar a16z’ın yatırım portföyü Ava Labs, Dfinity, Diem (eski Libra), Filecoin, MakerDAO, Near Protocol ve Uniswap gibi çok sayıda başarılı projeyi içeriyor.

ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase, a16z için son derece kârlı bir yatırım olduğunu kanıtladı. 14 Nisan’da platform, Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka açıldı ve 86 milyar dolara kadar bir değere ulaştı. O gün, Andreessen Horowitz’in Coinbase’deki hisselerinin değeri fırlayarak 11,2 milyar dolara ulaştı.

Kripto piyasası büyümeye devam ederken, kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara ilgisi de artıyor. Sermaye girişleri ve fiyatlardaki artış kombinasyonu, çeşitli şirketlerin yönetimi altındaki toplam kripto varlık değerini toplamda 64 milyar dolara çıkardı.

cryptoslate


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano, yılın en iyi Blockchain projesi olmaya aday gösterildi!

Kripto uzmanı Cardano hakkında bu önemli olaya dikkat çekti?

Koronavirüs Hindistan’da sağlık sistemini çökertti, Binance bağış yapacağını duyurdu

Koronavirüs Hindistan’da sağlık sistemini çökertti, Binance bağış yapacağını duyurdu