Gbextr
Sıcak gelişme: PayPal müşterilerine kripto para kullanımının yolunu açtı
Sıcak gelişme: PayPal müşterilerine kripto para kullanımının yolunu açtı

Sıcak gelişme: PayPal müşterilerine kripto para kullanımının yolunu açtı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – PayPal, ABD’deki müşterilerinin dünya çapında 26 milyondan fazla tüccara çevrimiçi ödemeler için kripto para birimleri kullanmaya başlayacağını duyurdu.

2020 sonbaharının sonlarında, ABD merkezli ödemeler devi Paypal, ABD’deki müşterilerinin dünya çapında 26 milyondan fazla tüccar ile satın alımlar için Bitcoin, Ethereum, XRP ve bir dizi başka kripto para kullanmasına izin vermeyi planladığını duyurmuştu.

PayPal, ABD müşterilerinin satın alma için kripto kullanmasına izin veriyor

PayPal kullanıcılarının artık kripto para ile alım satım yapmalarına izin veriliyor. Satın almalar ve satışlar, PayPal’a ait olan Venmo uygulaması tarafından etkinleştirildi.

Kripto para birimlerini kucaklayan paypal, kripto topluluğu tarafından küresel kripto benimsemeye yönelik bir başka önemli kilometre taşını da aştı.

PayPal müşterilerinin yüzde 65’inden fazlası ağda kripto kullanıyor

Aralık 2020’ye kadar, Mizuho Securities USA tarafından toplanan veriler, halihazırda Paypal’ın dünya genelinde 347 milyondan fazla kişiden oluşan kullanıcı tabanının yüzde 65’inin satın alma yapmak için Bitcoin kullandığını belirtti.

PayPal’ın küresel işi için kripto para birimlerini benimseme yolunda attığı tek adım bu değildi. İlk önce kripto saklama hizmeti BitGo’yu satın almayı düşündü. Ancak, sonuçta bu fikirden vazgeçti ve bunun yerine kripto girişimi Curv’ü satın aldı. Satın alma 8 Mart’ta açıklandı.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin