in ,

Sıcak gelişme: Çin arama motorları Binance, Huobi ve OKEx’i engelledi

Sıcak gelişme: Çin arama motorları Binance, Huobi ve OKEx'i engelledi
Sıcak gelişme: Çin arama motorları Binance, Huobi ve OKEx'i engelledi

Çeşitli kaynaklar, Çin’deki tüm arama motoru platformlarının büyük kripto borsaları için çıkan sonuçları engellediğini bildiriyor. Çin, farklı yollar deneyerek kripto yasağını genişletme mücadelesini sürdürüyor.,

Binance, Huobi ve OKEx kripto borsaları için arama sonuçları, Baidu ve Sogou gibi Çin’deki tüm arama motorları tarafından engellendi.


Bu sıcak gelişme, Çinli blockchain gazetecisi Colin Wu ve 8BTC haber portalı tarafından paylaşıldı.

8026_0

Weibo (Twitter’ın Çin versiyonu) da bu borsalar için arama sonuçlarını engelleyen sosyal platform oldu. Bu, Çin’in yakın zamanda yeniden başlattığı kripto yasağının bir devamı gibi görünüyor. Blockchain teknolojisini benimseyen ve merkez bankası dijital parasını benimsetmek için büyük gayret sarfeden ülke, buna karşılık kripto sektörünü aşağı çekmek için elinden geleni yapıyor.

Bugün erken saatlerde bildirildiği üzere, Çin’deki Sincan eyaletinin yetkilileri kripto madencilerine faaliyetlerini askıya almalarını emretti. Colin Wu, bazı madencilerin gerekliliği görmezden geldiğini ve durumun gelişimini izlediğini bildirdi.

Çin, Stratejik Enerji Bölgesindeki Madencilerin Operasyonları Bugün Kapatmasını İstiyor. Bu gelişmeler ışığında kripto topluluğu BTC Hash oranında  bir düşüş bekliyor.

Çin’in Sincan bölgesi, sahip olduğu büyük doğal gaz, kömür ve diğer fosil kaynakları nedeniyle Çin’in stratejik bir enerji bölgesi konumunda bulunuyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

XRP davası: Ripple'ın karşısındaki tehdit ne?

XRP davası: Ripple’ın karşısındaki tehdit ne?