in , ,

Shelley Cardano fiyatlarını uçuruyor

Shelley Cardano
Shelley Cardano fiyatlarını uçuruyor

Bugün en çok değer kazanan kripto para listesinde yine Cardano var. ADA/USD paritesi Haziran ayını 8 cent düzeyinde kapattı. Cardano fiyatları bugün 13.8 cent’i buldu. Yaklaşık 1 hafta içerisinde Cardano %70’in üzerinde değer kazandı. Aşağıdaki grafikte Cardano fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.Cardano son günlerde gösterdiği performans ile son 2 yılın en yüksek değerine ulaştı.

Shelley Cardano fiyatlarını arttırıyor!

Cardano blockchain’i üzerinde uzun süredir Shelley ismi verilen bir güncelleme çalışması yürütülüyor. Shelley güncellemesi ile Cardano daha ölçeklendirilebilir ve güvenli hale gelecek. Cardano bu sayede daha çok akıllı sözleşmelere ve dApps’lere (blockchain tabanlı uygulamalar) ev sahipliği yapabilecek.

Cardano 3’üncü nesil blockchain olmayı hedefliyor. İlk nesil blockchain, Bitcoin; ikincisi nesil blockchain, Ethereum ve iddialara göre Cardano 3’üncü nesil blockchain olacak.

Shelley güncellemesi ile ADA blockchain’inin düğümlerini yönetecek kişi/kurum sayısının arttırılması hedefleniyor. Bu sayede Cardano daha merkeziyetsiz hale gelecek.

Shelley güncellemesinin belki de en önemli yeniliği madencilik kısmına getiriyor. Shelley güncellemesi tamamlandığında madenciler, Cardano düğümlerini yönetmek için belli bir miktar ADA coin’i sistemde bloke etmeleri gerekiyor. Bu sayede madenciler hem staking gelirleri elde edebilecek hem de piyasada işlem gören ADA arzı azalmış olacak.

Bu güncelleme etkisi ile ADA fiyatları son günlerde uçuşa geçti.

Invezz.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altın ve Bitcoin bir arada var olabilir mi? Goldman Sachs’a göre evet!

Altın rekora koşuyor! Bitcoin fiyatı takip edecek mi?

Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı!

Kritik makro gösterge boğa alarmı verdi! Bitcoin fiyatı artacak mı?