in

SEC’den kripto para yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir uyarı geldi

SEC'den kripto para yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir uyarı geldi
SEC'den kripto para yatırımcılarını ilgilendiren yeni bir uyarı geldi

Kripto Para Haber – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcıları Bitcoin vadeli işlemlerinin riskleri konusunda uyardı. SEC, son uyarsında özellikle piyasa oynaklığına ve düzenleme eksikliğine dikkat çekti.

Mali düzenleyici, Bitcoin vadeli işlemlerine ilişkin bir fona yatırım yapmadan önce yatırımcıların “dikkatlice düşünmesi” gereken kilit noktaları özetledi.


SEC, kripto para yatırımcılarını uyardı: “Dikkatli olun”

SEC, 10 Haziran tarihli “Yatırımcı Uyarıları” bülteninde, “Yatırımcılar, Bitcoin vadeli işlem piyasası yoluyla risk almak da dahil olmak üzere Bitcoin’in oldukça spekülatif bir yatırım olduğunu anlamalıdır” dedi. Mali düzenleyiciden gelen bu son Bitcoin risk uyarısı, geçen ay gönderdiği bir notu takip ediyor ve yatırımcıları “Bitcoin vadeli işlem piyasası ile etkileşim halindeki bir yatırım fonuna yatırım yapmakla ilgili” riskler nedeniyle iki kez düşünmeleri konusunda uyarıyor.

SEC, her tür fona yapılan yatırımların risk içermesine rağmen, “Bitcoin vadeli işlemlerini alan veya satan fonların diğerlerine kıyasla benzersiz özelliklere ve yüksek risklere sahip olabileceğini” belirtti.

“Yatırımcılar, Bitcoin ve Bitcoin vadeli işlem piyasasının oynaklığını ve ayrıca Bitcoin piyasasındaki düzenleme eksikliğinin yanı sıra dolandırıcılık veya manipülasyon potansiyelini göz önünde bulundurmalıdır” diyen mali düzenleyici, Bitcoin fiyatının, vadeli işlem pozisyonlarındaki fonun değeri ile mutlaka ilişkili olmadığını vurguladı.

SEC’e göre, bu kısmen fonların potansiyel olarak “temel varlıklara” doğrudan maruz kalmamasından kaynaklanıyor. Daha önce, ABD Senatörü Elizabeth Warren kripto para birimlerini “sahte ve berbat bir yatırım” olarak nitelendirmişti.

coinnounce


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple fiyat analizi: Hafif düşüş yaşan XRP tekrar yükselişe mi geçiyor?

Ripple fiyat analizi: Hafif düşüş yaşan XRP tekrar yükselişe mi geçiyor?