in , , ,

SEC ve Ripple arasındaki bu dava sonuçlandı

Ripple davasında son gelişmeler: Mahkeme incelemeyi uzatmak istiyor!
Ripple davasında son gelişmeler: Mahkeme incelemeyi uzatmak istiyor!
  • Yargıç Sarah Netburn SEC ve Ripple davasında SEC’in yararına karar verdi.
  • Çok Taraflı Mutabakat Zaptı, SEC’e bilgi sağlayacak.

SEC’in Ripple’ı tehdit ettiğini gösteren hiçbir kanıt yok

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ile devam eden davada dış yardım hakkını kazandı. Daha önce, teknoloji şirketi, hükümet organının yurtdışından daha fazla düzenleyici bilgi almasını engellemeye çalışıyordu.

Ripple şu anda SEC’den yasadışı bir menkul kıymet teklifi yürüttüğü iddiasıyla açılan bir dava ile mücadele ediyor. Ripple’ın kurucu ortağı Christian Larsen ve CEO Brad Garlinghouse yasadışı bir menkul kıymet teklifi yürütmekle suçlandı.


Talep, Ripple’ın davacıların keşif amacıyla yardım için yabancı talepleri kullanmayı bırakmalarını ve  halihazırda toplanan tüm materyalleri teslim etmelerini gerektiren bir emir talebini reddetmek için yapılmıştı.

Şimdi, Yargıç Sarah Netburn SEC’in lehine karar verdi ve Ripple’ın talebini durdurdu. Talep, SEC’e Ripple’ın XRP işlemleri hakkında bilgi edinmek için diğer ülkelerden düzenleyicilere ulaşmayı bırakmasını ve Ripple’ın elde edilen tüm belgeleri yayınlaması gerektiğini söyledi.

SEC, yurtdışı hesapları aracılığıyla yapılan işlemlerin XRP tokeninin fiyatını değiştirip değiştirmediğini öğrenmek için yabancı düzenleyicilerle iletişime geçti.

Teknoloji şirketi, bu hareket Lahey Konvansiyonu’na uygun olmadığı için SEC’in dış düzenleyicilerle temasını kesmesi gerektiğini savundu. Ripple ayrıca SEC’in yabancı düzenleyicilere ulaşarak tehdit taktikleri kullandığını savundu, ancak Yargıç Netburn bu iddianın kanıta dayandığına inanmadı.

Netburn kararında.

Davalılar, Taleplerin kullanımının uygunsuz olduğunu, çünkü (i) Federal Hukuk Usulü Muhakemeleri Usulü Kuralları, istinabe ve Lahey Sözleşmesi’nin yabancı keşif elde etme süreçlerinin kapsamı dışında faaliyet gösterdiğini ve (ii) etkilerinin gözdağı vermek olduğunu iddia ediyor veya Davalıların yabancı iş ortaklarını taciz etmek. SEC’in Taleplerini kötü niyetle yayınladığını gösteren hiçbir kanıt yok. Bu nedenle Mahkeme yalnızca ilk noktayı inceler.

XRP sahipleri, Davacı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Önerilen Müdahalelerin Müdahale Hareketine muhalefetine cevaben yakın zamanda sunulan bir kanun muhtırasında, mevcut tarafların çıkarlarını yeterince temsil etmediğini söyledi.

SEC’in, mahkemeyi XRP sahiplerinin önemli müdahale talebinden uzaklaştırmak için ” kişisel saldırılar ve ilgisiz içtihat hukuku” kullandığını iddia ettiler.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

endonezya-merkez-bankasi-kripto-para-kullanimini-yasakladi

Hükümetler kriptoyu durduramaz – İşte nedeni

FTX ve BitMEX karbon emisyonunu sıfırlamak için harekete geçti

FTX ve BitMEX karbon emisyonunu sıfırlamak için harekete geçti