in , ,

SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler

SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler
SEC ve Ripple arasındaki davada yeni gelişmeler

Mahkeme, Ripple ‘ın SEC ‘in kripto para politikasını ifşa etmesi talebini kabul etti. Bu haber, fintech firması için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor.

Ripple avukatlarının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) iç ticaret politikaları hakkında bilgi edinme talebi, davanın hakimi Sarah Netburn tarafından kabul edildi. Bu kararın Ripple’ın savunması için çok faydalı olacağı düşünülüyor.


SEC neden kripto paraların sınıflandırılması hakkında bilgi vermeli?

Mahkeme, talebin davayla yakından ilgili olduğunu söyleyerek olumlu karar verdi. Bu, Twitter kullanıcısı CryptoLaw tarafından mahkeme kararına atıfta bulunularak bildirildi.

SEC, bu tür verilerin yayınlanmasına karşıdır. Düzenleyiciye göre, bu veriler davayla ilgili değiller ve ilgili herhangi bir kanıtın bulunmasına yol açmayacaklar. Ancak, Ripple bunun tam tersine inanıyor. Fintech şirketine göre, iç politikaların açıklanması SEC’in XRP’yi Bitcoin ve diğer altcoinlerden nasıl farklılaştırdığını gösterecek.

Bazı kullanıcılar, bu bilgilerin ifşa edilmesinin Ripple ile SEC arasındaki davada kilit rol oynayacağına inanıyor.

Mahkemenin, Ripple’ın SEC’den düzenleyicinin Bitcoin ve Etheri (ETH) bu yıl Nisan ayında nasıl sınıflandırdığı konusunda bilgi talebini onayladığını belirtmekte fayda var. Ancak, daha sonra mahkeme, düzenleyiciyi belge sağlamaya mecbur etmedi.

SEC ve Ripple davası ne zaman bitecek?

Yine de avukatlar, davanın 2021’in sonunda tamamlanacağından şüphe duyuyor. Örneğin, 15 Haziran’da mahkeme SEC’in 60 günlük bir ek süre talebini kabul etti. Avukat Jeremy Hogan’a göre davadaki kararın Aralık 2021-Ocak 2022’den önce çıkması beklenmemeli.

Mahkeme ayrıca Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in 16 yabancı kripto borsasından hesapları ve XRP işlemleriyle ilgili belgeler talep etmesine de izin verdi. Bu nedenle, Ripple liderleri, token satışının yalnızca yabancı platformlarda gerçekleştirildiğini kanıtlamak istiyor.

atozmarkets


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD'nin en büyük ikinci bankasından kritik Bitcoin hamlesi!

Analist Alex Kruger olası Bitcoin düzeltmesi hakkında uyardı

New York, Çin Krizinin Ardından Bitcoin Merkezi Olabilir

New York, Çin krizinin ardından bitcoin merkezi olabilir