in ,

SEC Komisyon Üyesi: “SEC kripto paraları engellememeli.”

SEC Komisyon Üyesi: “SEC kriptoları engellememeli.”
SEC Komisyon Üyesi: “SEC kriptoları engellememeli.”

Bakkt Dijital Varlık Konferansı‘nda konuşan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) Komisyon Üyesi Hester Peirce, kripto para alanının yenilik için biraz nefes alması gerektiğini belirtti. “Kripto para dünyasının annesi” olarak bilinen Peirce, düzenleyicileri dijital ve kripto yenilikçiliğine izin vermeye çağırdı.

SEC’in kararsızlığı hoşnutsuzluk oluşturuyor

Peirce düşüncelerini şöyle dile getirdi:

Bu alanla ilgilenen kişilerin düzenlenmiş çerçevede olacak şekilde onunla ilgilenmelerine izin vermemiz gerekiyor. Yatırımcıların kendi kararlarını vermeleri gerektiğini kabul ederek, bu kararı onlar için almalıyız.

SEC’in kararsızlığını çevreleyen kripto düzenlemelerine ilişkin olarak, kripto şirketleri arasında çok sayıda hoşnutsuzluk yaşanmıştı. Birkaç platformda ABD’li trader’lar coğrafi olarak konumlandı ve Circle, Poloniex kripto borsaları denizaşırı bölgelere taşındı. Peirce, asıl meselenin komisyonun kripto paralar gibi yeni bir varlık sınıfına uyması için hala eski düzenlemeleri kullandığını düşünüyor:

Düzenleyicilerin muhafazakar olması çok doğal, çünkü bir hata yaparsak insanlar bizi suçlayacaklar ve insanların para kaybetmeleri halinde her zaman düzenleyiciyi suçladıklarını biliyorum.

Peirce, düzenleyicilerin büyüme için olumlu bir ortam oluşturması ve ürün testlerini piyasaya bırakması gerektiğini düşünüyor. Çözümün, uyumun dengelenmesine ve kripto para projeleriyle pozitif ilişkiler kurmaya adanmış bölümlere sahip düzenleyicilere dayandığına inanıyor.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin en güçlü on birinci para birimi oldu.

Bitcoin dünyanın en güçlü on birinci para birimi oldu: Her şey yeni başlıyor

Binance CEO'su yeni listeleme için Coinbase Borsası’na teşekkür etti

Binance CEO’su yeni listeleme için Coinbase Borsası’na teşekkür etti