in ,

SEC Başkanı Gensler, kripto varlık platformlarına çağrıda bulundu!

SEC Başkanı Gensler, kripto varlık platformlarına çağrıda bulundu!
SEC Başkanı Gensler, kripto varlık platformlarına çağrıda bulundu!

Kripto Para Haber – ABD SEC Başkanı Gensler, gelecekte sorun yaşamamak ve aynı zamanda yatırımcıları korumak için kripto şirketlerini SEC’e kaydolmaya davet etti. Konuşmayı 14 Eylül tarihinde Senato’da Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komisyonu’nda sundu. Burada, çoğu kripto kuruluşunun şu anda yatırımcıları ve tüketicileri koruyan veya yasa dışı faaliyetlere ve finansal istikrarsızlığa karşı koruyan düzenleyici çerçeveler içinde faaliyet göstermediğini belirtti. Ek olarak şunları söyledi:

Kripto finansmanı, ihraç, ticaret veya borç verme konusunda yeterli yatırımcıya sahip değil. Şu anda menkul kıymetler yasaları yürürlüğe girmeden önce var olan eski dünya gibiyiz. Bu varlık sınıfı, belirli uygulamalarda dolandırıcılık ve kötüye kullanımla dolu. Daha iyisini yapabiliriz.


Gensler ayrıca, tüketicinin korunmasını sağlayan politikalar geliştirmek için CFTC ile birlikte çalışan ajansın neler yaptığından da bahsetti. Kripto piyasasının çeşitli yönlerini düzenleyen daha geniş bir politika çerçevesine gelince, SEC aynı zamanda Federal Rezerv, Hazine Bakanlığı, Para Birimi Denetleme Ofisi ve Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubunun diğer üyeleriyle birlikte çalıştığını açıkladı.

Ancak, SEC düzenlemelerinin yükü projelerin hepsi için eşit oranda dağılıyor. Gensler açıklamalarını daha da detaylandırdı:

Kripto platformlarının ve projelerinin bizimle konuşmasını önerdim. Birçok platformun üzerinde yüzlerce tokeni bulunuyor. Her tokenin yasal statüsü kendi gerçeklerine ve koşullarına bağlı olsa da, 50, 100 veya 1.000 token ile herhangi bir platformun sıfır menkul kıymete sahip olma olasılığı oldukça düşüktür.

Komisyon üyesi tarafından ifade edilen bu iletişim, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un yakın zamanda kripto borsası, yaklaşan marj ticareti ürünü Lend üzerinden ajans tarafından bir “Wells bildirimi” ile baskı uygulanmasına ters düşüyor.

Uzun bir Twitter paylaşımında sonra Coinbase CEO’su ayrıca SEC’i, neye izin verilmesi gerektiği ve neden hakkında herhangi bir yazılı görüş sunmayı reddetmekle suçladı. Tüm piyasanın takip etmesi için ortak bir yönerge oluşturulabileceğine inanıyor. Düzenleyici belirsizlik piyasa çapında fazla olduğu için Dijital Ticaret Odası başkanı şunları söyledi:

SEC’den hangi tokenlerin menkul kıymet olarak kabul edildiği ve hangilerinin kabul edilmediği konusunda net bir bilgiye sahip değiliz.

Her koşulda, Gensler son konuşmasında kripto para gibi teknolojik yeniliklerin yasal bir çerçeve içinde hareket ettiğinde gerçek bir değişim olarak kabul etti.

Bu alım satım platformlarında menkul kıymetler olduğu ölçüde, yasalarımız uyarınca muafiyete hak kazanmadıkları sürece komisyona kaydolmaları gerekiyor.

Coinbase, menkul kıymet teklifleri komisyonu tarafından takip edilen ilk kripto şirketi değil. Ripple, yasa dışı menkul kıymet teklifleri sağladığı iddiasıyla aylardır yasal bir dava ile savaşıyor. Firma, netlik eksikliğinin, yerel tokenlerini menkul kıymet olarak görmedikleri anlamına geldiğini iddia etti. Kripto kredi devi olan BlockFi de, son zamanlarda ülke çapında bir dizi devlet düzenleyici eylemiyle karşı karşıya kalıyor.

Bu koordineli düzenleyici inceleme, SEC’in kripto platformlarına karşı gelecekteki eylemleri için bir emsal olarak hareket edebilir, çünkü merkezileştirilmiş olanlardan merkezi olmayanlara geçiş yapabilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cathie Wood, Bitcoin'in 500.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini açıkladı!

Cathie Wood, Bitcoin’in 500.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini açıkladı!

Sıcak gelişme: Google Cloud, Dapper Labs ile iş birliğini duyurdu, NFT pazarına mı giriyorlar?

Sıcak gelişme: Google Cloud, Dapper Labs ile iş birliğini duyurdu, NFT pazarına mı giriyorlar?