in ,

SEC Başkanı Bitcoin ETF’siyle ilgili yeni açıklama yaptı

Avustralya'dan dikkat çeken Bitcoin ETF gelişmesi!
Avustralya'dan dikkat çeken Bitcoin ETF gelişmesi!

Kripto para birimi topluluğu, Bitcoin ETF’lerinin pazara biraz daha fazla ivme kazandırması için daha fazla kurumsal yatırımcıyı sektöre dahil etmek istiyordu. Şimdi, SEC’den yeni bir rapor geldi ve SEC’in Bitcoin ETF’lerini onaylaması için nelerin gerekli olduğu ortaya konuldu.

SEC Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için nelerin gerekli olduğu açıkladı

SEC Başkanı Jay Clayton’a göre, belirli şartlar yerine getirilinceye kadar Bitcoin ETF onayı olmayacak. SEC’in “Kripto Annesi” geçtiğimiz hafta SEC’in kripto düzenlemesinde daha az yer alması gerektiği konusunda yorum yaptı.


Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şu ana kadar bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı. Her başvuru şu ana kadar geri çevrildi ve bu otoritenin sektörle ilgili kaygılarının giderilmediğini gösteriyor. CNBC ile yakın tarihli bir röportajda SEC Başkanı Jay Clayton, kripto para saklama çözümlerinin ve piyasa manipülasyonunun düzenleyici tarafların önündeki engel olduğunu açıkça belirtti.

SEC Başkanı Jay Clayton’a göre, SEC ETF’leri onaylamak istiyor

Birden fazla kripto para birimine dayalı bir ETF’nin ABD’de başlatılıp başlatılmayacağına dair konuşan Clayton, SEC’in bu fikri gerçeğe dönüştürmeyi umduğunu belirtti. Bununla birlikte, ele alınması gereken önemli konu kripto para birimleri konusunda hala endişeli birçok kişi var. Başkan, buna dikkat çekerek kripto para saklama çözümleri hakkında konuştu:

Pazarlarımızda uzun süredir devam eden bir gereksinim.

Yukarıda belirtildiği gibi, diğer kaygı, “karmaşık kurallar ve gözetleme” ile pazar manipülasyonunu önleyebilecek önlemlerin uygulanması ile ilgili olmalıdır. Kripto para birimi piyasası bu tür bir eksiklikle karşı karşıya ve SEC ETF’leri bu nedenle reddediyor.

Bitcoinexchangeguide

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

29 Aralık Binance Coin ve Dogecoin fiyat analizi: BNB rekor kırdı, DOGE düşüşte

Dev Bitcoin borsası Binance’den önemli duyuru

Windows kullanıcıları dikkat: Kripto para cüzdanınız tehlikede olabilir!

Bu ülkedeki Bitcoin yasağına hacker darbesi