Binance
Santiment paylaştı: Bitcoin yükselişi için izlenmesi gereken üç ölçüm!
Santiment paylaştı: Bitcoin yükselişi için izlenmesi gereken üç ölçüm!
Binance

Santiment paylaştı: Bitcoin yükselişi için izlenmesi gereken üç ölçüm!

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin hakkında yapılan son analitik rapor, Santiment on-chain veri ajansı tarafından hazırlandı ve bir sonraki boğa koşusuna başlamadan önce izlenmesi gereken üç önemli ölçümü içeriyor. Şu anda, Bitcoin’in fiyatı 27.300 doların biraz üzerinde ve birçok yatırımcı fiyatın tekrar 30.000 doları mı yoksa 25.000 doları mı ziyaret edeceğini tartışıyor.

Santiment’e göre izlenecek üç önemli ölçüm

Santiment analitik ekibi, ticaret hacmi, kripto paraların dolaşımı ve BTC cüzdan etkinliği gibi üç önemli ölçümü inceledi. Analizlerine göre, bir kripto para biriminin piyasa kapitalizasyonunun büyümesini analiz etmek için faydanın önemli olduğunu, cüzdanlar arasında taşınan kripto paraların sayısının nasıl arttığını hatırlattılar. Bu faktör artırılmadan fiyat artışları yüksek de olsa uzun sürmez.

Santiment, 2023’ün başında gerçekleşen üç aylık BTC artışı bağlamında yukarıda belirtilen üç metriğin analizini paylaştı. 14 Mart’ta 25.000 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin’in işlem hacmi hızlı bir düşüşle karşı karşıya kaldı. BTC fiyatı 30.000 doları aştığında, işlem hacmi bu yılın başından bu yana en düşük seviyeye geri döndü.

Ticaret hacminin aksine, Bitcoin ağı üzerinde etkileşime giren benzersiz cüzdanların sayısı hafif bir artış gösterdi. Santiment, önceki boğa koşularına kıyasla bu yılki BTC rallisinde cüzdan sayısının daha fazla arttığını söylüyor. 2023 yılında şu ana kadar aktif cüzdan sayısı %11 artarken, fiyatı %65 arttı.

Ağdaki BTC paralarının dolaşımı ise cüzdan etkinliği kadar iyi durumda değil. Mart ortasındaki küçük bir yükselişin ardından Bitcoin düştükten sonra dolaşım büyük ölçüde düştü.

Şu anda günde taşınan BTC miktarı, 1 Ocak’taki bu sayıya kıyasla %6,4 daha düşük; o zamanlar Bitcoin 17.000 dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyordu.

Bitcoin balinaları uyandı

Zincir üstü kripto takipçisi @lookonchain tarafından bildirildiği üzere, geçtiğimiz hafta boyunca, yaklaşık 10 yıl hareketsiz kaldıktan sonra uykuda olan üç Bitcoin cüzdanı uyandı. Toplu olarak, 225 milyon dolar değerinde 8.199 BTC taşıdılar ve büyük olasılıkla satacaklar.

Bununla birlikte, yeniden etkinleştirilen dördüncü cüzdan, şu anda yaklaşık 2.20 milyar dolar olarak değerlendirilen 79.957 Bitcoin’i içeriyordu. Bu adres, bu Bitcoin’i 12 yıl önce ilk aldığında kripto paranın fiyatı sadece 0,93 dolar civarındaydı.

Bu durum sadece Bitcoin cüzdanlarıyla sınırlı değil; ICO sırasında Ethereum satın alan birkaç atıl Ethereum adresi de son birkaç hafta içinde uyandı.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: