Samsung Bitcoin madenciliği için çip üretimine başladı

samsung
Samsung Bitcoin madenciliği için çip üretimine başladı - Kripto Para Haber

Çok uluslu Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung ‘un Bitcoin (BTC) madenciliği için çip tasarladığı ve üretime başladığı bildiriliyor.

CryptoDaily tarafından bildirildiği üzere, Samsung Foundries China genel müdürü geçtiğimiz ay şirketin Bitcoin madenciliği için 2nm ve 5nm çiplerini tasarladığını açıkladı. Firmanın iç belgelerine göre, Samsung geçen yılın başından beri bu proje üzerinde çalışıyor.

Bu açıklamaları destekleyen Samsung, en büyük üçüncü Bitcoin ASIC tasarımcısı olan MicroBT ile stratejik bir ortaklık anlaşması yaptıklarını duyurdu.

Samsung Blockchain alanında derinleşmeye kararlı

Samsung’un, dünyanın en büyük ikinci yarı iletken şirketi olması gerçeğini göz önüne alarak, Samsung’un Bitcoin madenciliği sektörüne girmesi şaşırtıcı bir gelişme olmayacaktır.

Ayrıca teknoloji devi Samsung, bildiğiniz gibi kripto para özel anahtarları depolama desteği olan yeni modeli Galaxy S10 akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Bu ise şirketin kripto paraları açıkça desteklediğini gösteriyor.

Daha önce IIB tarafından bildirildiği üzere, telefon Ethereum (ETH), ERC-20 tokenleri ve ERC-721 tahsil edilebilir tokenlerini destekliyor. Dahası, Samsung’un Ethereum Blockchain üzerinde potansiyel olarak kendi kripto para birimini geliştirdiği de söyleniyor.

Sonuç olarak, Samsung’un Blockchain teknolojisi ve kripto paralar tarafından sunulan yeniliklere açık olduğu aşikâr. Samsung Blockchain ve kripto paralar ile bu kadar ilgili iken en büyük rakibi Apple ve diğer teknoloji devlerinden henüz benzeri haberler gelmiyor. Acaba bu teknoloji devleri de Blockchain ve kripto paralar ile ilgili araştırmalarını gizli mi yürütüyorlar?

Samsung’un kripto para ve Blockchain teknolojisi ile ilgili diğer haberlerini öğrenmek isterseniz önceki haberlerimize göz atabilirsiniz.

investinblockchain

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir