in , ,

Rusya Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin hakkında çok sert konuştu

Kripto analisti PlanB'ye göre Bitcoin için bu ay en kötü senaryo ne?
Kripto analisti PlanB'ye göre Bitcoin için bu ay en kötü senaryo ne?

Kripto Para Haber – Rusya Merkez Bankası Başkanı, bankanın dijital varlık düzenlemesine yönelik artan eleştirilere rağmen, Bitcoin konusunda sert bir duruş sergiledi.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, Komsomolskaya Pravda ile Pazartesi günü yaptığı röportajda bankanın kripto konusundaki olumsuz duruşunu yineledi ve kriptonun şu anda var olan en tehlikeli yatırımlardan biri olduğunu savundu.


Nabiullina, döviz piyasaları gibi diğer yüksek riskli yatırım alanları ile yaptığı karşılaştırmada kriptodan bahsetti. “Döviz piyasasında kaybetmek kazanmaktan çok daha kolay” dedi ve “spekülatif kripto varlıklarının” çok daha da riskli olduğunu belirtti.

Banka yöneticisi, kripto para piyasasındaki fiyatların son derece değişken olduğunu söyledi ve “kayıpların muazzam olabileceğini” belirtti. Rusya Merkez Bankası’nın halka kripto yatırımları önermediğini de vurguladı:

“Merkez bankası asla yatırım tavsiyesi vermez, ancak bu özel durum olduğu için banka kesinlikle bu yatırımı tavsiye etmez.”

Nabiullina daha önce Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin “sahte para” olduğunu ve Rusya’daki yerleşimler için kullanılmaması gerektiğini belirtmişti. 2017’de, kriptonun artan küresel popülaritesini “altına hücum” olarak nitelendirdi.

Nabiullina, kripto konusunda şüpheci olmasına rağmen, Rusya Merkez Bankasının CBDC projesi olan dijital ruble konusunda iyimser. Geçen yıl, dijital rublenin finansal aracıları ortadan kaldırarak işletmelere yardımcı olacağını söylemişti.

Rusya Merkez Bankasının kripto konusundaki tutumuna yönelik eleştiriler giderek artarken, bir yasama meclisi üyesi merkez bankasını sektörde dar görüşlü olmakla suçladı. Rus sanayi kralı Oleg Deripaska geçen hafta merkez bankasını kripto para birimlerini tanıma konusundaki tereddütlerinden dolayı eleştirmişti.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogecoin sponsorluğundaki NASCAR arabası kaza yaptı, DOGE'nin fiyatı düştü

Dogecoin sponsorluğundaki NASCAR arabası kaza yaptı, DOGE’nin fiyatı düştü

Ethereum, EIP-1559 güncellemesinin tarihini açıkladı

Ethereum rallisi başlıyor mu?