in ,

Rus mahkemesi, Bitcoin ticareti içerikli web sitelerini yasaklamaya başladı

Rus mahkemesi, Bitcoin ticareti içerikli web sitelerini yasaklamaya başladı
Rus mahkemesi, Bitcoin ticareti içerikli web sitelerini yasaklamaya başladı

Kripto Para Haber – Rusya’nın Perm bölgesindeki bir mahkeme, kripto para biriminin nakit ile nasıl değiştirileceğini açıklayan bir dizi web sitesini engellemeye karar verdi. Yerel savcılar, yasa dışı fonların aklanmasını kolaylaştırabileceğinden, bu tür bilgilerin yayılmasının Rusya da yasalara aykırı olduğunu iddia ediyor.

Rusya’nın Perm Krai bölgesindeki Kungur Şehir Mahkemesi, Beryozovsky Bölge Savcılığı’nın çeşitli Bitcoin alım-satım yöntemlerini detaylandıran birkaç internet sitesini kapatma talebini onayladı. Kripto platformlarını keşfeden savcılar, bu tür içeriğin yayınlanmasının suç oluşturan gelirlerin yasallaştırılmasıyla mücadele konusundaki Rus mevzuatını ihlal ettiği konusunda ısrar ediyor.


Savcılık bir basın açıklamasında, “Bitcoin’i paraya çevirme yöntemlerine ilişkin bilgilerin belirli internet kaynaklarında ücretsiz olarak görüntülenebildiği ve kullanılabildiği tespit edildi” açıklamasını yaptı. Mevzuatın sanal para alışverişini şüpheli işlemlere dahil olma potansiyeli olarak gördüğünü dikkate alan savcı, bu bilgilere erişimin kısıtlanmasını talep eden idari bir talep beyanıbu mahkemeye gönderdi.

Etkilenen web sitelerinin sayısı ve alan adları açıklanmadı, ancak Forklog savcılığa dayanarak yıl başından bu yana bu tür beş talep sunulduğunu söyledi. Yayına göre iddialardan biri, Bitcoin’i Rus rublesi ile değiştirmenin yollarını anlatan bir YouTube videosuyla ilgili.

Rusya’nın Bitcoin web sitelerindeki baskısı devam ediyor

Perm Savcılığı, daha fazla ayrıntı vermeden, Kungur Şehir Mahkemesi’nin son kararına tabi web sitelerine erişimin, kararın yürürlüğe girmesinden sonra kısıtlanacağını söyledi.

Geçen Ağustos ayında Rus medya gözlemcisi Roskomnadzor, Bestchange.ru adlı bir kripto borsası izleme web sitesini üçüncü kez engelledi. Popüler site, Rusça konuşan kullanıcıların mevcut en iyi kripto-fiat döviz kurlarını bulmalarına yardımcı oluyor. Roskomnadzor’un kara listeye alma girişimleri 2017’de başladı.

Mart 2020’de ajans, yasaklı internet kaynakları kaydına beş kripto web sitesi ekledi. Platformlar, kripto borsasından mobil Bitcoin ile yüklemeye kadar çeşitli hizmetler sunuyordu ve bunlardan biri de bir bilgi portalıydı. Kripto haber portalı Bits.media’nın forum bölümü de hedef alındı.

Kripto web sitesi operatörleri geçmişte bu sansür önlemlerinin bazılarına Rus mahkemelerinde başarıyla itiraz etti. Mart 2018’de, Saint Petersburg Şehir Mahkemesi, kripto para birimleriyle ilgili bilgi yayınlayan ve hizmetler sunan 40 web sitesine yönelik bir yasağı kaldırdı. O yılın Nisan ayında, Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesi, Bitcoininfo.ru portalını engelleme kararını bozdu. Mayıs 2019’da Roskomnadzor, savcıların web sitesini engelleme çabalarından vazgeçmesinin ardından Bestchange.ru’yu kara listesinden çıkarmak zorunda kaldı.

news.bitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Litecoin tehlike bölgesine girdi: Günlük LTC fiyat analizi

Litecoin tehlike bölgesine girdi: Günlük LTC fiyat analizi