Ross Ulbricht gözaltına alındı

Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht gözaltına alındı
Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht gözaltına alındı

Silk Road’un (İpek Yolu) kurucusu Ross Ulbricht hakkında ihtiyati tutuklama kararı verildi.

Ulbricht geçtiğimiz günlerde “bir ay önce benim için karanlık bir şey oldu” diye bir tweet attı.

Ross Ulbricht neden gözaltına alındı?

Ulbricht, bir saldırıya katılmayı reddettiğini ve bunun kendisini hemen bir hedefe dönüştürdüğü açıkladı:

Bana ne olacağından emin değilim, ama doğru seçimi yaptığımı biliyorum. Şiddeti başlatmanın hiçbir zaman destekçisi olmadım.

Ulbricht’in internete girmesi yasak ama tweetlerini ailesi aracılığıyla paylaşabiliyor.

Bitcoin‘in 2013 yılında kapatılan ödeme yöntemi olarak adlandırılan “Dark Web Marketplace” olarak adlandırılan Silk Road’un kurucusu, şartlı tahliye imkanı olmaksızın, 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Haziran ayında ABD Yüksek Mahkemesi, Ulbricht’in itirazını reddetti.

Ross’un annesi kısa süre önce onu eve götürmek için bir kampanya başlattı ve şöyle söyledi:

Oğlum Ross Ulbricht, 26 yaşına geldiğinde yaptığı bir web sitesi yüzünden tutuklu ve şimdi bir şartlı tahliye olasılığı olmaksızın 40 yıl hapis cezasına çarptırılıyor. Ross bir bilim adamı ve barışçıl bir girişimcidir. O, hiçbir zaman şiddet içeren bir suça dahil olmadı. Bu, vicdanları sızlatan bir karar.

Kampanyayı şimdiye kadar 91.000 kişi imzaladı.

chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance