in ,

Ripple yönetim kuruluna ABD ekonomisinin kilit ismi transfer edildi!

Ripple yönetim kuruluna ABD ekonomisinin kilit ismi transfer edildi!
Ripple yönetim kuruluna ABD ekonomisinin kilit ismi transfer edildi!

Kripto Para Haber – Amerika Birleşik Devletleri’nin 43. Hazinedarı Rosa Gumataotao Rios, Ripple yönetim kuruluna katılacak.

ABD ekonomisinin önemli ismi artık Ripple ekibinde

Ripple’dan bugün yapılan bir duyuruda şirket, 2009’dan 2016’ya Başkan Barack Obama’nın başkanlığında ABD hazinedarı olarak görev yapan Rios’un, firmanın liderlik ekibinin en yeni üyesi olacağını söyledi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Rios’un hem kamu hem de özel sektördeki deneyiminin yanı sıra şirketin kendisini işe alma kararında “hızla büyüyen işletmelerdeki” başarısından bahsetti.


Rios konuyla ilgili şöyle konuştu:

Ripple küresel ölçekte ödemeleri kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biri. Blockchain ve kripto, gelecekteki küresel finansal sistemlerimizin temelini oluşturacak.

Rios’un adı kriptodan ziyade fiat ile daha yakından ilişkili görünüyor. Hazinedar olarak geçirdiği süre boyunca basılan tüm ABD banknotları onun imzasını taşıyor. Göreve atanması, Japon finans devi SBI Group’un CEO’su Yoshitaka Kitao’nun iki yıl sonra yönetim kurulundan ayrılması ve yerine SBI Ripple Asia CEO’su Adam Traidman’ın gelmesinin ardından geldi.

Ripple ayrıca, fintech şirketi GreenDot’ta daha önce PayNearMe ödeme platformu olan Kristina Campbell’in, “büyümeyi hızlandırmak ve hissedarlara değer sunmak” için şirkete finans müdürü olarak katılacağını duyurdu. Campbell, “küresel finansal sistemi herkes için erişilebilir hale getirmek” için kripto ve Blockchain teknolojisini kullanmayı hedeflediğini söyledi.

Yeni liderlik, XRP kripto para biriminin Dogecoin’e (DOGE) ilk kez dördüncü en büyük kripto para birimi konumunu kaybetmesini takip ediyor. XRP, DOT ve Binance Coin (BNB) rallilerinin yanı sıra token fiyatındaki oynaklığın ardından Nisan ayında yalnızca dört numaralı slotu yeniden kazanmıştı.

XRP’nin oynaklığı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Aralık 2020’de şirketin kurucu ortağı Chris Larsen ve Garlinghouse’a karşı getirilen suçlamalara atfedildi. XRP satışları. iddialar başlangıçta birçok kripto borsasının XRP alım satımını kaldırmasına veya askıya almasına yol açsa da, bazıları o zamandan beri destekçilerinin bir kampanyasının ardından tokeni tekrar listeledi.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin için bu göstergeler alarm veriyor! Fiyat düşecek mi? Analistler ne söylüyor?

Bitcoin için bu göstergeler alarm veriyor! Fiyat düşecek mi? Analistler ne söylüyor?