Ortak
featured
Binance

Ripple yenilikçi çözümlerle potansiyelini genişletiyor: XRP fiyatında son durum nedir?

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple, devam eden yasal zorlukları cesurca aşarak platformunun potansiyelini daha da genişletme girişiminde bulunuyor. XRP’nin spesifik katılımı belirsizliğini korurken önemli göstergeler artışa işaret ediyor.

  • Ripple, farklı kurumsal kullanıcılara hitap eden bir CBDC platformu başlattı.
  • XRP aktif kullanıcı sayısında artış görüldü ve ortalama 1 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşıldı.

Ripple CBDC platformunu başlattı

XRP’nin arkasındaki itici güç olan Ripple, SEC ile süregelen yasal bir anlaşmazlığa karışmış olmasına rağmen yılmıyor. Kısa süre önce kripto para biriminin potansiyelini destekleyebilecek bir platform başlattı.

Kayda değer bir hamleyle Ripple kısa süre önce Ripple CBDC Platformunu tanıttı. Bu; merkez bankalarına, hükümetlere ve finans kurumlarına hizmet veren yenilikçi bir çözüm olacaktır. Bu sürtünmesiz uçtan uca platform, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) oluşturmalarını ve dağıtmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca platform, XRP Ledger’ın (XRPL) temelini oluşturan aynı blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanacaktır. Bu gelişmiş platform sayesinde kullanıcılar, işlemler ve dağıtım da dâhil olmak üzere fiat tabanlı CBDC’lerin tüm yaşam döngüsünü sorunsuz bir şekilde yönetebilir ve uyarlayabilir.

XRP’nin Ripple CBDC Platformundaki spesifik rolü açıkça belirtilmemiş olsa da son duyuru varlıkla ilgili iyimserliğe yol açtı. Bu gelişme, XRP’ye yönelik olumlu duygular yarattığını gösteriyor.

Ripple XRP adresleri daha aktif hâle geliyor

Santiment’e göre, Ripple’ın XRP’si son birkaç hafta içinde aktif adreslerde kayda değer bir yükseliş yaşadı. Grafiğin incelenmesi, aktif adreslerdeki bu artışın mayıs ayı sonlarında başladığını ve haziran ayında daha da arttığını ortaya koydu. Böylece aktif adresler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Başlangıçta, ortalama aktif adres sayısı 1 milyon civarında seyretti, ancak net bir yükseliş eğilimi ortaya çıktı. Bu da ortalamayı yaklaşık 1,1 milyona yükseltti. Bu yazı yazıldığı sırada aktif adres sayısı 1,1 milyonu aşarak büyümenin devam ettiğini göstermiştir.

ripple
Kaynak: Santiment

Günlük zaman diliminde XRP

Başlangıçta, Ripple’ın XRP’si daha geniş pazardan ayrılan ve yukarı doğru bir yörüngeye giren farklı bir fiyat eğilimi yaşadı. Ancak son günlerde fiyat hareketi durgunlaştı ve yukarı ya da aşağı yönlü bir eğilimin net bir göstergesinden yoksun kaldı.

Bu yazı yazıldığı sırada XRP, yüzde 4’ün üzerinde bir düşüşle yaklaşık 0,48 dolardan işlem görüyordu. Özellikle, Göreceli Güç Endeksi (RSI) çizgisinin konumlanışının da gösterdiği gibi genel eğilim düşüş yönünde görünüyor.

ripple
Kaynak: TradingView

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: