Ripple ve SEC davasında önemli gelişmeler yaşanıyor!
Ripple ve SEC davasında önemli gelişmeler yaşanıyor!

Ripple ve SEC davasında önemli gelişmeler yaşanıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Ripple arasındaki dava geçen seneden bu yana devam ediyor. Eski SEC yetkilisi olan Hinman’ın konuşması üzerine yapılan iddia etrafında dava devam ediyor. Mahkeme, komisyona 16 Haziran tarihine kadar iddialarını haklı çıkarmak için kamera incelemesi için 10 ek belge sunmasını emretti.

Mahkeme, SEC’in iddiasını çürütecek

Avukat James Filan tarafından paylaşılan Twitter gönderisinde, Yargıç Sarah Netburn’ün bir bildiride SEC’e mahkemenin incelemesi için notlar göndermesi talimatı verdiğini paylaştı. Mahkemenin daha önce düzenleyicinin kısmi yeniden değerlendirme hareketiyle bağlantılı olarak 10 örnek belge sunmasına izin verdiği biliniyor. Ayrıca Filan gönderisinde komisyonun, avukat-müvekkil gizliliği temelinde söz konusu notları saklamak istediğini de söyledi.

Bill Hinman’ın 2018 konuşması bu davanın en önemli gelişmelerinden biri oldu. Eski SEC yetkilisi bir konferansta bahsedilen Ethereum (ETH) bir menkul kıymet değildir sözlerinin ardından Ripple bu konuşmayı ortaya çıkarmaya çalışıyor. Ancak SEC de bu konuşmayı farklı iddialarla savundu.

Mahkeme bildirimi, 10 örnek belgeyi daha önce incelediğini ancak müzakere süreci ayrıcalığına atıfta bulunduğunu vurguladı. Ancak, Ek 1’de listelenen notları değerlendirmediler. İddiasının arkasında durabilmesi için SEC’in kamera incelemesi için adı geçen belgeleri ibra etmesi gerekiyor.

Filan, davayla ilgili başka bir güncelleme daha paylaştı. SEC, Daubert’in meydan okumasıyla ilgili önergeye verdiği yanıtı mühürlemek için temyiz başvurusunda bulunulduğunu paylaştı. Buradaki komisyon, mühürlemek istedikleri bazı detayların Movants’ın avukatı John Deaton tarafından zaten halka açık olduğunu iddia ediyor.

SEC’in uzmanına yönelik daha fazla tehdidi önlemek için düzenleyici, bu ve diğer materyalleri mühürlemeye çalışıyor. Bilirkişilerin seçeneklerinin karşı tarafça bu konuda zorluklar yaşayabileceğini de ekliyor. Bununla birlikte, yüksek profilli davalarda halk tarafından itiraz gerçekleştirilebilir.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin