in ,

Ripple SEC davası: SEC mahkemenin talep ettiği belgelere yanıt vermiyor!

Ripple SEC davası: SEC mahkemenin talep ettiği belgelere yanıt vermiyor!
Ripple SEC davası: SEC mahkemenin talep ettiği belgelere yanıt vermiyor!

Kripto Para Haber – Ripple ve SEC davasında bir güncelleme daha yaşandı. SEC mahkemenin talep ettiği belgelere erişim sağlanmasını istemiyor. SEC istenilen belgelerin “kurum içi iletişim” olduğunu savunuyor. SEC, Yargıç Netburn tarafından kamerada incelenecek tüm belgelerin “karar öncesi ve müzakereye dayalı” olduğunu ve bundan böyle Müzakere Süreci Ayrıcalığı (DPP) tarafından korunduğunu iddia etti.

Ayrıca SEC, bu belgelerin avukat ve müvekkil gizliliği tarafından da korunduğunu iddia ediyor. SEC daha önce DPP tarafından korunan kurum içi ve kurumlar arası belgelerin zorunlu olarak üretilmesinin, SEC çalışanlarının gerçek danışma çabalarını boşa çıkaracağını da savunuyor.


SEC’in dijital varlıklarla ilgili karar öncesi müzakerelerinin zorunlu olarak serbest bırakılmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

SEC yetkilileri ve personeli arasında, düzenlemenin finansal varlıklar için önemli sonuçlanabilecek alanda yürütülen soruşturmalar, olası vakalar ve diğer düzenleyici faaliyetlerle ilgili anlamlı müzakereleri caydıracaktır.

SEC, belgelerin “resmi olmayan kurum içi iletişim” olduğunu savunuyor

Mahkeme SEC’ten 6 Mayıs tarihinde mahkemenin Bitcoin, Ethereum ve Ripple hakkında imtiyazlı olmayan harici iletişimlerin yanı sıra üç tokeni tartışan dahili “resmi belgeleri” talep etmişti. Ancak davacı, mahkemenin “e-postalar gibi resmi olmayan kurum içi iletişimlerin aranmaması veya kaydedilmesi gerekmediği” şeklinde bir savunma gerçekleştirdi.

Yine de, Ripple’ın DPP anlaşmazlığında keşfi zorunlu kılma hareketi sonrası mahkeme, SEC’in mühür altında listelenen belgeleri teslim etmesi konusunda emir verdi. SEC, bu belgelerin aslında SEC’in dahili belgeleri ve diğer kolluk kuvvetleriyle iletişimleri olduğuna itirazda bulundu.

SEC iddia belgelere yanıt vermiyor! SEC, zorunlu belgelerin çoğunun yanıt vermediğini ve davada aranmalarının gerekmediğini savunarak konuşmaların kurum içi iletişim olduğunu savunmayı sürdürüyor. SEC savunmasında, SEC yetkililerinin dış toplantılara ilişkin notları ve Direktör Bill Hinman’ın Haziran 2018 tarihli konuşmasının taslakları da dahil olmak üzere belirli kategorilerdeki belgeler üzerinde daha fazla dava açılmasını önlemek için bu belgeleri iyi niyetle kaydettiğini söyledi. Ancak SEC, bu belgelerin Mahkeme’nin emirlerine yanıt vermediği yönündeki tutumunu desteklemeyi sürdürecek.

SEC tarafından günlüğe kaydedilen kurum içi belgelerin çoğu, mahkemenin emirlerine yanıt vermeyen dahili SEC iletişimleri, notlar ve taslaklardan oluşmakta: bunlar “aramaya veya günlüğe kaydedilmesine gerek olmayan kurum içi iletişimlerdir. Çünkü onlar kurum içi muhtıralar veya resmi pozisyon belgeler değiller.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solana,  ağ tıkanıklığı sonrası Mainnet Beta'yı "başarıyla yeniden başlattı"

Solana, ağ tıkanıklığı sonrası Mainnet Beta’yı “başarıyla yeniden başlattı”

Yeni Ethereum adreslerindeki hızlı artış bu katman 2 çözümüyle gerçekleşiyor

Yeni Ethereum adreslerindeki hızlı artış bu katman 2 çözümüyle gerçekleşiyor