in ,

Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep

Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep
Ripple neden bu kadar popüler? 4 temel sebep

Herkes Bitcoin’in kripto para birimlerinin tek geleceği olduğunu düşünüyor. 2009 yılından itibaren, kripto para birimi parasal işlemleri kolaylaştırarak dünyayı değiştirdi. BTC’nin açtığı yolda alternatif kripto para birimleri de düzeni yeniden yazmaya kararlı. Bu yazımızda Ripple tarafından yakalanan popülaritenin temel sebeplerini inceliyoruz.

1- Bankalar tarafından en çok kabul edilen kripto para birimi

Ripple, dünya çapında 200’den fazla banka tarafından kabul ediliyor. Dünyanın önde gelen bankaları tarafından bu kadar büyük bir kucaklaşma, Ripple’ı çok kazançlı bir yatırım haline getirdi. Yatırımcılar, Ripple satmak için üçüncü taraf web sitelerine güvenmek zorunda olmadıklarını çok iyi biliyorlar ve bankaları kullanarak dijital para birimini doğrudan fiat paraya dönüştürebiliyorlar. Yani, kripto para birimlerinin fiyat dalgalanmalarından yararlanmak istiyorsanız Bitcoin’de önemli bir ilerleme kaydedemeyebilirsiniz. Ancak Ripple nispeten düşük fiyat etiketi ve istikrarlı pazar durumu sebebiyle daha erişilebilir bir para birimi.


2- Uzun vadeli bir yatırım fırsatı

Uzun vadeli yatırım, ciddi bir kâr elde etmenin harika bir yolu. XRP’nin fiyatı Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Ripple’ı az miktarda parayla satın alabilir ve pozisyonda bekleyebilirsiniz. Bazı analistler daha fazla bankanın XRP’yi kucaklayacağını ve fiyatın büyük bir artış göreceğini düşünüyor. Yeni yatırımcıların pozisyonda kalması zor olabilir ancak ciddi para kazanmanın en güvenli yollarından birinin bu olduğunu unutmamak gerekiyor. Ripple almaya başlamadan önce teknik ve temel analizleri öğrenmek elbette büyük bir önem taşıyor.

Eğer iyi bir fiyattan alamazsanız iyi kâr elde edemeyebilirsiniz. Fakat XRP fiyatında büyük bir düşüş olasılığı pek de mümkün görülmüyor.

3- Ripple ticareti çok yaygın

Önde gelen aracı kurumlar trader’lar için XRP sunuyor. İyi bir kaldıraç ile Ripple ticareti yapmak da artık mümkün. XRP’nin fiyat dalgalanmaları Bitcoin ile karşılaştırıldığında nispeten düşük ve yatırımcıların ticaret yapmasının yaygın nedenlerinden biri de bu.

Hangi çift veya dijital varlık ile ticaret yaparsanız yapın, istikrarlı bir piyasa seçmek büyük önem taşıyor. Diğer dijital varlıklarla karşılaştırıldığında Ripple istikrarıyla dikkat çekiyor ve perakende yatırımcılar için kâr fırsatı sunuyor. XRP ile ticaret yapmak yeni yatırımcılar için zor görünebilir ancak piyasa dinamiklerine bakarak teknikleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

4- Bir borsa aracı olarak Ripple

Bitcoin’in borsalardaki hegemonyası su götürmez bir gerçek ancak son yıllarda işler çok değişti ve insanlar fiyat istikrarından dolayı Ripple kullanmaya da başladı. Birçok büyük yatırımcı Ripple’ı standart bir borsa aracı olarak kullanıyor. Ripple’ı mükemmel bir fiyata satın almayı başarırsanız uzun vadede zarar etme ihtimaliniz pek yok. Bazı rasyonel adımlar atmanız gerekiyor ve ancak o zaman kâr faktörlerini yönetebilir ve bu modern dijital varlıktan yararlanabilirsiniz.

cryptopolitan

Golden cross Bitcoin fiyatını yükseltmeyebilir: 3 sebebi var


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yatırımcı tabanı gitgide alevleniyor: Fiyat artacak mı?

Bitcoin yatırımcı tabanı gitgide alevleniyor: Fiyat artacak mı?

E-ticaret devi Shopify üzerinden NFT alıp satmak artık mümkün! İlk mağaza Chicago Bulls'un

E-ticaret devi Shopify, kripto para ödemelerini kabul etmeye başlıyor!