in ,

Ripple’ın başı dertte: Federal yargıç şirketi yasa dışı XRP satmakla suçluyor

Ripple yine davalık oldu: Kayıt dışı satış yapmakla suçlanıyor
Ripple yine davalık oldu: Kayıt dışı satış yapmakla suçlanıyor

Bir federal yargıç, Ripple şirketinin yasa dışı XRP satışı yaptığını iddia etti.

Yargıç Bradley Sostack, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu ifade ederken Ripple şirketinin yasa dışı satış yaptığını ifade etti. Ripple ise XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını söyleyerek iddiaların dayanaksız olduğunu belirtti.


2016’ya kadar dosyalanmadığı için dava zaman aşımına uğrayabilir

Şirkete göre XRP bir menkul kıymet olsa bile, konuyla ilgili herhangi bir davanın zaman aşımına aykırı olması gerekiyor. Yasalara göre bu tarz bir davanın, XRP’nin 2013’teki ICO’sundan sonraki üç yıl içinde dosyalanmış olması şart.

Sostack’ın hukuk ekibi, zaman aşımının Ripple’ın dijital varlığı satmaya devam etmesi nedeniyle geçersiz olduğunu savunuyor.

ABD Bölge Hakimi Phyllis J. Hamilton, Ripple’ın 5 Ağustos 2016’dan önce XRP’nin ilk iyi halka arzını yapmadığını belirledi. 

“XRP menkul kıymet olarak kategorize edilirse Ripple piyasası yok olur.”

Ripple, davanın XRP pazarına zarar verebileceği görüşünde. Şirket geçmişte XRP’yi bir menkul kıymet olarak sınıflandırmanın XRP pazarını yok edebileceğini savunuyordu.

Şirketin hukuk ekibi davayı reddetme yönünde bir dava açtı.

Sostack’ın XRP sınıflandırmasına izin verilmiş olsaydı, sadece XRP’nin faydasını bir para birimi olarak ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda yerleşik XRP pazarı yok edilebilirdi. 500 milyar doların üzerindeki bir piyasadan söz ediyoruz. Potansiyel olarak dünyanın dört bir yanındaki binlerce bireysel XRP sahibinin sahip olduğu değeri ortadan kaldırmaktan söz ediyoruz.

Hakim ayrıca Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a karşı kişisel sorumluluk iddialarını ve Ripple’ın sahte reklam iddialarını da reddetti. Ripple’ın Kaliforniya eyalet yasalarını ihlal ettiği iddiası da reddedildi ve davacının eyaletteki davanın bu kısmını yeniden doldurması için 28 gün verdi.

dailyhodl

Anthony Pompliano’dan Ripple ve XRP hakkında dikkat çeken yorumlar


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Mart Ripple analizi: XRP için teknik göstergeler ne diyor?

27 Şubat Ripple analizi: XRP fiyatı kritik seviyeden toparlanabilecek mi?

ReFork

Ekosistemi koruyan kripto para projesi ReFork ile tanışın