in

Ripple ikinci çeyrek raporunu yayımladı: Çarpıcı veriler söz konusu

Eğer iddialar doğruysa Ripple için müthiş gelişme!
Ripple için müthiş gelişme!

Ripple tarafından yayımlanan ikinci çeyrek raporunda firmanın 2020 birinci çeyreğine göre XRP satışlarını artırdığı ortaya çıktı.


Ripple 32 milyon dolarlık XRP sattı

2020 yılının ilk çeyreğinde 1,75 milyon dolarlık XRP satan Ripple, ikinci çeyrekte bu sayıyı 18 kat artırarak 32,55 milyon dolara getirdiklerini belirtti. Şirket geçtiğimiz yıl borsalara yaptığı programlı duraklatırken 2. çeyrek satışlarında tamamen kurumsal alıcılara yönlendi.

XRP’nin ikinci çeyrek satışları tüm zamanların en yüksek seviyesini temsil etmiyor: 2019’un üçüncü çeyreğinde Ripple 66 milyon dolarlık token satmıştı. Ayrıca 2019’un ikinci çeyreğinde 252 milyon dolar değerinde XRP satıldı. Bu çeyrek satışları yalnızca son iki dönemdekinden daha yüksek.

Raporda ayrıca aşağıdaki bilgiler yer aldı:

  • Oynaklık: 2020 yılının ikinci çeyreğinde günlük getirilerin standart sapması %3 dalgalandı. Kripto para BTC ve ETH’den biraz daha az volatil hale geldi.
  • Escrow: Ripple 3 milyar XRP piyasaya sürerken 2,6 milyar XRP emanet cüzdanına döndü. Bu da dolaşım arzını etkiler.
  • İsteğe Bağlı Likidite: RippleNet’in ODL (havale) hizmeti, ikinci çeyrekte RippleNet’in hacminin %20’sini oluşturdu.
  • İşlem hacmi: İkinci çeyrekte deftere 85 milyon işlem kaydedildi.
  • Ticaret hacmi: XRP ikinci çeyrekte en sık işlem gören beşinci kripto para birimiydi.
  • Düzeltilmiş transfer değeri (NVT): Ripple, tokeninin piyasa değerine göre diğer kripto para birimlerinden “daha fazla kullanımı” olduğunu iddia ediyor.
  • İşlem ücretleri: Ağ, 2. çeyrekte 20.000 dolar ücret topladı ve ödemelerde kullanılan diğer kripto para birimlerinden daha az ücret aldı.

Ripple’in bu çeyrekte yaptığı yüksek satışlar kısmen artan XRP’nin benimsenmesi ve entegrasyonundan kaynaklanıyor olabilir. Ripple raporunda şöyle açıklıyor:

Likit ve sağlam pazarların geliştirilmesi ODL’nin başarısının anahtarıdır. 2020’nin ikinci çeyreği, XRP pazarlarının sağlığına katkıda bulunan çok sayıda entegrasyon gördü.

cryptobriefing


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meksika’da kripto para ile ödeme dönemi başladı

Meksika’da kripto para ile ödeme dönemi başladı

Yaşlılar altını gençler Bitcoin’i tercih etti!

Yaşlılar altını gençler Bitcoin’i tercih etti!