in , ,

Ripple fiyat analizi: XRP boğaları 1 dolar için savaşıyor

Ripple fiyat analizi: XRP yükselecek mi? Teknik görünüm ve izlenecek seviyeler
Ripple fiyat analizi: XRP yükselecek mi? Teknik görünüm ve izlenecek seviyeler

Kripto Para Haber – Ripple (XRP) boğaları 1 dolar için savaşıyor. Bu seviyenin geri kazanılması için sert mücadeleler veriliyor. Fiyat bugün önemli ölçüde artmış durumda.

Ripple boğaları 1 doları geri almak için savaşıyor

Ripple (XRP) tarafında temel destek seviyelerine baktığımızda bu seviyelerin 0,9, 0,8282 ve 0,75 dolar olduğunu görüyoruz. Temel direnç seviyelerine baktığımızda ise bu seviyelerin 1,05, 1,12 ve 1,25 dolar olduğu görülüyor.


Boğalar 1 dolar seviyesini geri almak için savaşırken XRP bugün %14 oranında yükseldi. Kripto para birimi XRP geçen haftanın sonuna doğru 100 günlük MA’nın, yani 0,95 seviyesinin gerisine  düşerken bu gerilemenin hafta sonu boyunca devam ettiği görüldü. Kripto para birimi, Cumartesi günü 0,8282 dolarda destek bulana kadar düşüşünü sürdürdü. Piyasa bu destekle kapanırken dün aynı seviyeden toparlanan XRP 0,9 doların üzerine çıktı. Bugün, %13’lük artış, XRP’nin bir sonraki direnç seviyesi olan 1 doları geri alması için 100 günlük MA’nın üzerine tekrar tırmanmasına izin verdi.

ripple xrp

XRP fiyat tahmini

İleriye baktığımızda, boğalar eğer 1 doları kırarsa ilk direnç noktasının 1,05 dolarda bulunduğu görülüyor. Bu seviye aynı zamanda 0,382 Fib seviyesi. Bu önemli direncin aşılması durumunda bu seviyeyi 20 günlük MA seviyesi olan 1,12 dolar, Şubat 2018’in en yüksek seviyesi olan 1,25 dolar ve 50 günlük MA seviyesi olan 1,33 dolar takip ediyor.

Öte yandan, ilk desteğin 0,9 dolar seviyesinde olduğu görülüyor. Bu seviyeyi 0,8282 dolar, 0,75 dolar ve 200 günlük MA seviyesi olan 0,69 dolar takip ediyor.

RSI, piyasadaki kararsızlığı göstermek için orta hatta yer alıyor. XRP’nin 1,00 doları geri alması ve bunun üzerinde kalması için, RSI’nin piyasadaki yükseliş momentumunu göstermesi ve 50’nin üzerine çıkması gerekiyor.

Bu haber ilk defa cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital Yuan'ın mimarından çarpıcı Ethereum ve CBDC açıklaması

Dijital yuanın mimarından çarpıcı Ethereum ve CBDC açıklaması

Litecoin madencileri Dogecoin’e duacı: Peki ama neden?

Litecoin madencileri Dogecoin’e duacı: Peki ama neden?