in ,

Ripple CEO’su, Mnuchin ile görüştü: Brad Garlinghouse, ABD’ye karşı kripto paraları savundu

Ripple CEO’sunda çarpıcı XRP ve Bitcoin açıklaması
Ripple CEO’sunda çarpıcı XRP ve Bitcoin açıklaması

Piyasadaki en büyük kripto şirketlerinden biri olan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, ABD hazine sekreteriyle dijital para birimleri ve bunların nasıl daha iyi düzenleneceği konusunda konuştuğunu söyledi. Bu haber, Bay Mnuchin tarafından düzenlenen kripto para birimleri hakkındaki brifingden sonra geliyor.

Ripple CEO’su ve Mnuchin

Son birkaç gün boyunca, dijital para birimleri ABD’deki yüksek bürokratlar tarafından düzenlenmekte ve yasadışı faaliyetlerde bulunmak üzere suçlular tarafından da kullanılabildiğini iddia ederek saldırıya uğramaktadır. Steve Mnuchin, dijital para birimlerinin ulusal güvenlik için bir tehdit olarak kabul edildiğini açıkladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinhouse, Twitter’da Mnuchin ile dijital para birimleri ve düzenlemeler hakkında konuştuğunu duyurdu. Kripto para birimlerinin dünyadaki fiat para birimlerinin yerini almayacağını ve hiçbir G20 para birimini için tehlike oluşturmayacağını ilettiğini söyledi. Buna ek olarak, dijital para birimlerinin düzenleyicilerle ve politikalar dahilinde çalışması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Facebook’un Libra’sının diğer düzenlenmiş finansal kurumlarla aynı standartlara uyması gerektiğini de belirtti.

Garlinghouse, XRP’yi övdü

Garlinghouse, XRP’nin, trilyon dolarlık bir sorunu çözmek için daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi işlemler sunarak oluşturulduğunu söylemeyi de ihmal etmedi. Şu anda, Ripple dünyadaki düzenleyicilerle ve finansal şirketler ile kullanıcılara daha iyi hizmet sunmaya çalışan Money Gram gibi diğer finansal kurumlarla birlikte çalışıyor. Garlinhouse daha sonra bir takım tavsiyelerle devam etti:

Umarım kripto düzenlemesi ile ilgili olarak görmezden gelme, gülme ya da dövüşme ”yoktur”. İlerlemeyi en üst düzeye çıkarmak istiyorsak, mevcut finansal sistemle çalışmak zorundayız.

Piyasa bu şekilde çalışmadığı takdirde Amerika Birleşik Devletleri’nde yenilikçiliğin ezilmesi riskini doğurabileceğini ve “yabancı çıkarların” küresel ekonominin bu yeni sektörünün kontrolünü ele geçirmesine izin verebileceğini söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Tavsiyelerinin dikkate alınıp alınmayacağı önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır. Ancak öyle görülüyor ki Bitcoin, seçim süresi boyunca ABD tarafından azarlanacak. Tabi unutulmamalıdır ki Bitcoin son rakibi olan özgürlük ülkesi ile unvan maçına çıkıyor ve mevcut atışmalar müsabaka öncesi yaşanan olaylar gibi ortamı geriyor. Ancak BTC dijital altın olacaksa en büyük rakibini de yenmesi gerekiyor.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
İşte dibe vuran Ripple (XRP) için en yeni fiyat tahminleri

İşte dibe vuran Ripple (XRP) için en yeni fiyat tahminleri

Binance Topluluk Oylaması sekizinci turu başlıyor: Büyük ödüller var

Dev Bitcoin borsası Binance, yeni bir borsa açıyor!