in , ,

Rekor sayıda Ethereum sözleşmesi sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?

Rekor sayıda Ethereum sözleşmesi sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?
Rekor sayıda Ethereum sözleşmesi sona eriyor! Fiyat nasıl etkilenecek?

25 Eylül Cuma günü 460 bin Ethereum opsiyon sözleşmesinin süresi dolacak. Skew Analytics tarafından sağlanan verilere göre bu bir rekor.


blank

Süresi dolan Ethereum opsiyonlarının %90’ının Deribit’te tutulduğunu ifade etmek şart. Ek olarak, bu cuma günü sona eren rekor 87.000 Bitcoin opsiyonunun %77’si de Deribit borsasında tutuluyor. Bu bilgiler Deribit tarafından aşağıdaki tweet aracılığıyla paylaşıldı.

https://twitter.com/DeribitExchange/status/1308026408913047552

Ethereum fiyatı olumsuz etkilenebilir

Pazar gününün sonlarından bu yana, hem Ethereum hem de Bitcoin, kripto piyasalarında önemli dalgalanmalar yaşadı. ETH fiyatı 390 dolardan 330 dolara kadar sert bir düşüş kaydetti. Yazım sırasında, Ethereum 340 dolardan işlem görüyor ve bu haftaki fiyatı, cuma günü sona eren rekor sayıda ETH opsiyonundan olumsuz yönde etkilenebilir.

Ethereum’un kripto piyasalarındaki sıkıntıları, hem Bitcoin hem de geleneksel borsalarla olan korelasyonuyla daha da büyüyebilir. Avrupa’daki yeni koronavirüs vakalarının büyük şehirlerde olası bir ikinci karantina korkusunu tetiklemesi sonucu büyük bir geri çekilme yaşandı.

Hisse korelasyonu zirvede

Kripto ve hisseler arasındaki son korelasyon, Santiment ekibi tarafından da dile getirildi:

Altcoinler bugün (21 Eylül) büyük bir darbe daha aldı çünkü hem geleneksel piyasalar hem de altının fiyatı piyasaların açılmasıyla büyük bir darbe aldı.

Kara Perşembe’den bu yana olduğu gibi, ABD borsaları ve altın ile BTC, ETH ve kripto piyasalarının geri kalanı arasındaki korelasyon, kripto tarihindeki herhangi bir dönemden çok daha yüksek.

Trump yönetiminin, yeni bir Yüksek Mahkeme Yargıçının atanması ile bir başka teşvik tasarısını geçirmek için zamanı olmayabileceği endişesi de var. Bu durum hisse senedi piyasalarının Kasım  ayındaki seçimlerin sonrasına kadar yeterli rahatlama bulamayacağı anlamına geliyor.

ethereumworldnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ECB Başkanı Lagarde'dan dijital euro ilgili kritik açıklamalar

ECB Başkanı Lagarde’dan dijital euro ilgili kritik açıklamalar

OKEx haberinin ardından Bitcoin yüzde 3 düştü: Analistler endişeli değil

11.100 dolara dokunan Bitcoin fiyatı yüzde 6 geriledi: Sırada ne var?