in

Popüler stablecoin’in piyasa değeri bu yıl devasa artış gösterdi

Popüler stablecoin’in piyasa değeri bu yıl 4 kart arttı
Tether arzı 15 milyar dolara yükseldi. Yükselen DeFi sektörü, 2020'de Tether'in kitlesel basımına yol açtı. Sadece geçen ay 3 milyar dolarlık USDT basıldı. Bu da Tether’ın piyasa değerini 15 milyar doların üzerine çıkardı.

Stablecoin Tether arzı 15 milyar dolara yükseldi. Yükselen DeFi sektörü, 2020’de Tether’in kitlesel basımına yol açtı. Sadece geçen ay 3 milyar dolarlık USDT basıldı. Bu da Tether’ın piyasa değerini 15 milyar doların üzerine çıkardı.

Yılın başında 4 milyar USDT’nin biraz üzerinde dolaşımdaydı ve bugün bu rakam 15 milyar doları aştı. Giderek daha fazla likidite havuzu stablecoinlere dayandığından, DeFi, Tether’ın arkasındaki itici güç oldu. Stablecoin’e olan talebin artmaya devam etmesi nedeniyle, Tether’in ortalama günlük transfer değerinin geçen ay PayPal’ınkini aştığı bildirildi.


Tether dönüm noktası duyurusunu yaptı ve geçen ay piyasa değerinin milyarlarca dolar arttığına dikkat çekti:

https://twitter.com/Tether_to/status/1306504344695705603?s=20

Flipsidecrypto.com’dan bir infografik, bu ay Tether’in kullanıcılar ve borsalar arasındaki hareketlerini gösteriyor. Başlıca merkezi borsalar, aslan payının Binance ve Bitfinex ile aralarında yaklaşık 2 milyar dolar tutan USDT ticaretinden kaynaklandığını ifade ediyor.


Tether Şeffaflık Raporu’na göre, Ethereum’daki UDST miktarı şimdi 10 milyar doların üzerine  yükseldi. Şu anda Tron’da yaklaşık 4.2 milyar dolar ve Omni’de 1.3 milyar dolarlık USDT bulunuyor.

Tether hamleleri

Tether, geçen ayın sonlarında Bitfinex’ten Binance’e bir milyar dolarlık token takası gerçekleştirdi. Takas, Binance’in TRON blok zincirine dayalı 1 milyar USDT fazla olması ve eşdeğer miktarda Ethereum tabanlı Tether ile ticaret yapmak istemesi nedeniyle başlatıldı.

15 Eylül’de, stablecoin’in ERC-20 sürümüne olan talep Tron gibi diğer ağlarınkini aştığı için Tether tarafından başka bir takas başlatıldı.

Ancak, gaz ücretleri ağı sekteye uğratmaya devam ederken, Tether transferlerini Ethereum’dan diğer ağlara kaydırmak için devam eden hareketler var. Geçtiğimiz ay boyunca USDT, Layer 2 OMG Network’te kullanıma sunuldu ve yüksek hızlı Solana blockchain’de piyasaya sürüldü.

Bu arada, kripto topluluğundaki bazı kişiler stablecoin’i yedekleyen 15 milyar dolarlık gerçek dolar ve varlıklar olup olmadığını belirleyecek tam bir denetim talep ediyor.

Gerçek, New York’ta devam eden Tether davasının bir parçası olarak ortaya çıkabilir. Başsavcılık Ofisi (OAG) 8 Eylül’de mali belgelerin açıklanmasını talep eden bir mektup sundu. Dava, Bitfinex’in müşteri fonlarında yaklaşık 1 milyar dolar ‘kaybettiği’ ve dengesizliği maskelemek için Tether rezervlerini kullandığı iddialarıyla ilgilidir. Tether ve Bitfinex davayı temelsiz olduğu gerekçesiyle reddetti.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano’dan çeyrek milyon dolarlık fon! Merkezsizlik üst aşamaya taşınıyor

Cardano’dan çeyrek milyon dolarlık fon! Merkezsizlik üst aşamaya taşınıyor

19 Ekim Ethereum fiyat grafiği: ETH için sıradaki hamle ne olacak?

Ethereum’da boğa koşusu mu başlıyor? Bu metrik ilginç sonuçlar ortaya koydu