in ,

Popüler Bitcoin indikatörü tarihte üçüncü kez yükselişi işaret etti

Rapor: Eylül ayının en büyük türev borsası belli oldu
Rapor: Eylül ayının en büyük türev borsası belli oldu

Meşhur kripto para analisti PlanB, kamuoyunun dikkatle takip ettiği Bitcoin stok akışı (S2F) grafiğini güncelledi. Göstergenin tarihte üçüncü kez boğa görünümüne kavuştuğu ifade edilirken analistin takipçileri arasında büyük bir coşku meydana geldi.

S2F modeli esasen bir varlığın toplam arzının yeniden üretilmesi için geçen süre ile fiyat arasında bir korelasyon kuruyor. Son zamanlarda BTC’nin S2F’si gümüşe benzer bir yol izliyordu ancak PlanB, son halving’in ardından Bitcoin’in altınla benzerliğinin artacağını tahmin ediyordu.


Bitcoin ve altının S2F grafiklerinde benzerliğin artması durumunda analiste göre iki yıl içerisinde BTC fiyatı 10 kat artabilir.

S2F ile ilgili güncelleme hayli ilginç bir zamanda geldi. Zira kripto para dün sert bir yükselişin ardından 10.500 dolara yaklaşmıştı. Sonrasında ise başladığı yere, 9.500 dolar seviyesine geri döndü.

Bu küçük hareketler, fiyat iki yıllık bir düşüş eğilimi direnç bölgesinden (kırmızı) çıkmaya çalıştığından, Bitcoin grafiklerinde inanılmaz derecede büyük bir bağlamda gerçekleşiyor. BTC bu bölgeden kurtulursa 20.000 dolara dek önünde 14.000 dolar haricinde büyük bir engel olması beklenmiyor.

cryptoglobe

Bitcoin fiyat hareketi 2019’u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Bitcoin fiyat hareketi 2019’u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Dünyanın ilk küresel sanal Blockchain konferansı Türkçe yayınlanacak.

Dünyanın ilk küresel sanal Blockchain konferansı Türkçe yayınlanacak