in , ,

Popüler analistten halving sonrası için korkutan Bitcoin tahmini

“Bitcoin 2017’den beri görülmemiş bir sinyal veriyor!” Ünlü stratejist açıkladı
“Bitcoin 2017’den beri görülmemiş bir sinyal veriyor!” Ünlü stratejist açıkladı

Dünyaca ünlü kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin (BTC) fiyatının halving olayını takiben düşeceğine inandığını açıkladı. Woo bu düşüşün vadeli işlem ticareti yapan borsaların piyasada büyük bir satış baskısını tetiklemesi sebebiyle meydana geleceğini savundu.

Willy Woo: “Madenciler en büyük Bitcoin (BTC) satıcısı olmayı bırakacak.”

Yalnızca birkaç gün içerisinde gerçekleşmesi planlanan üçüncü Bitcoin halving ile potansiyel fiyat etkileri hakkındaki spekülasyonlar her geçen gün artıyor. Ünlü analist Willy Woo, etkinlikten sonra madencilerin “Bitcoin’in en büyük satıcısı olmayı bırakacağına” inanıyor. Woo’ya göre madencilerin yerini fiat karşılığı BTC satan büyük borsalar alacak.


Woo konuyla ilgili şöyle dedi:

Borsaları yatırımcılar için bir vergi aracısı olarak düşünebilirsiniz. Bu senaryoda verginin karşılığı BTC işlem ücretleri. Bu ücretler piyasalara dökülür ve fiat için satılır.

Woo, ücretleri satan borsalar ile alım satım yapan yatırımcılar arasındaki farkı açıklığa kavuşturdu. Kullanıcılar varlık satın alırken veya satarken her işlem eşleştirilir. Yani her satış için, ne kadar büyük olursa olsun, diğer tarafta bir alıcı var.

Borsalar piyasanın ana satış baskısını oluşturacak

Bununla birlikte, ödüllerini satan madenciler ve topladıkları ücretleri satan borsalar, piyasadaki en önemli iki satış baskısı olarak ortaya çıkıyor.

Halving’in ardından madencilerin ödülleri yarıya indirilecek. Sonuç olarak, satmak için önemli ölçüde daha az taze BTC’ye sahip olacaklar. Öte yandan, kripto para borsalarının, özellikle vadeli işlem ticareti sunanların rolü, son birkaç yıldır daha büyük bir önem kazanmış durumda.

Bu yazı ilk olarak Cryptopotato’da yayımlanmıştır.

Halving sonrasında Bitcoin nasıl bir varlık sınıfına tabi olacak?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin yükselişe devam etmeden önce bu seviyeye düşebilir! Analist açıkladı

Halving sonrasında Bitcoin nasıl bir varlık sınıfına tabi olacak?

Popüler Altcoin, en iyi yedi kripto varlığı için Polygon'a köprü kuruyor

ABD Senatosu’ndan teknoloji hamlesi: “Oylamalar Blockchain ile yapılsın.”