in

Polygon (MATIC) fiyatından önümüzdeki günlerde ne beklemeliyiz? Yükseliş mi gelecek?

Polygon (MATIC) fiyatından önümüzdeki günlerde ne beklemeliyiz? Yükseliş mi gelecek?
Polygon (MATIC) fiyatından önümüzdeki günlerde ne beklemeliyiz? Yükseliş mi gelecek?

Kripto Para Haber – Polygon son iki haftadır toparlanıyor. Altcoin’in fiyatının 1 dolara ulaşması beklentisinin ardından 0,94 dolarlık bir ATH’ye ulaştı. Polygon’un ticaret hacmi ise 404 Milyon Dolarlık Ethereum’un onda biri seviyede. Ancak bir L2 ölçeklendirme çözümünün ticaret hacmi yükseliş hissine katkıda bulunuyor.

Her iki ağda da neredeyse aynı sayıda işlem gerçekleşti. 16.000 ile ETH ve 14.000 ile Polygon… Çok daha düşük piyasa değerine rağmen, Polygon yükselmeye devam ediyor.


1,7 milyon işlemle, uzmanlar bunun MATIC ağı için yalnızca başlangıç olduğunu söylüyor. Büyük HODLer’ların yoğunluğu Polygon’da %91 iken ETH’de bu sayı %60. Bu büyük oran, satış baskısına direnmeye yardımcı olduğu için MATIC’in fiyatını destekliyor. Ağ büyümeside %18’de ve bu, 2 dolara erişimi mümkün kılıyor. Fiyat artışının anahtarı olan bir diğer faktör de oynaklık.

Lunarcrush’ın yukarıdaki grafiğine göre volatilite %70 düştü, ancak volatilitedeki düşüş, geçmişte fiyatı olumsuz etkilemedi. Altcoinler içerisinde ise Matic, sosyal duyarlılığa ve genel sosyal puana göre Lunarcrush’ta 6. sırada yer alıyor. Son 24 saat veya iki gün içinde fiyatta çok fazla değişiklik olmamasına rağmen, fiyat geçen haftadan bu yana yaklaşık %70 arttı ve bu altcoin için yükseliş işareti olarak yorumlandı.

24 saatlik hacim 822,3 Milyon Dolar seviyesinde ve altcoin, düşük volatilite ve düşük ticaret hacmine rağmen yükseliyor. Borsalarda talep var ve bu fiyat yükselişine katkıda bulunuyor. MATIC için 30 ve 90 günlük oynaklık neredeyse aynı.

Büyük işlemlerdeki düşüşe rağmen, perakende yatırımcılar satın almaya devam etti ve bu, fiyat artışına katkıda bulundu. ATH’sinden %10 uzakta olan MATIC, HODLers veya büyük trader’lar satmaya başlamadıkça, yeni ATH’ler görebilir ve fiyat keşfine başlayabilir. Önümüzdeki haftalarda, zincir üzerindeki metriklere dayalı olarak, MATIC’ten bir fiyat artışı beklemek pek de hatalı bir bakış açısı olmayabilir.

Ancak burada yazanların AMBCrypto analistleri tarafından dile getirilen görüşler olduğunu ve kendi stratejinize bağlı kalarak dikkatli bir şekilde trade yapmanızı öneriyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kore'den bankalara uyarı geldi! "Altcoin patlamasına karşı dikkatli olun"

Anket: Güney Korelilerin çoğu kripto paraların vergilendirilmesine sıcak bakıyor

Ethereum bugün rekor kırarken uzmanlardan ETH tahminleri ve açıklamaları geldi! Yükseliş devam edecek mi?

Ethereum bugün rekor kırarken uzmanlardan ETH tahminleri ve açıklamaları geldi! Yükseliş devam edecek mi?