in ,

Polkadot, parachain slotları açık artırmaya çıkmaya hazır

Polkadot, parachain slotları açık artırmaya çıkmaya hazır
Polkadot, parachain slotları açık artırmaya çıkmaya hazır

Kripto Para Haber – Blockchain protokolü Polkadot’un arkasındaki ekip, platformun parachain slotlarını açık artırmaya çıkarmaya hazır olduğunu söylüyor.

Polkadot yaratıcısı Gavin Wood bir blog yazısında, bu slotların açık artırmayla çıkarılmasının Polkadot ağına daha fazla blok zincirinin yerleştirilmesine ve diğer blok zincirlerle etkileşime girmesine izin vereceğini yazdı.


Merkezsiz finans (DeFi) platformu Polkadot’un arkasındaki ekip, Salı günü yapılan duyuruya göre, 15 Haziran’dan itibaren parachain slot müzayedesine başlamaya hazır olduğunu söyledi.

Polkadot, sorunsuz bir şekilde çalışmak için birden fazla blok zincirini bir araya getirmek üzere tasarlanmış bir Blockchain protokolüdür. Her tür Blockchain arasında her tür verinin gönderilmesine ve alınmasına izin vermek içindir. Polkadot, bu paralel blok zincirleri “parachains” olarak adlandırır ve ağa sınırlı sayıda “parachain slot” (bir çarkın tellerini düşünün) aracılığıyla bağlanabilirler.

Daha fazla parachain slotlarının açık artırmaya çıkarılması, Polkadot ağına daha fazla blok zincirinin yerleştirilmesine ve halihazırda entegre olan diğer Blockchain’lerle etkileşime girmesine izin verecektir.

Kusama, Polkadot’ta konuşlandırmaya hazırlanan ekipler için bir deney ağıdır. Hem Polkadot hem de Kusama, Blockchain ağının çekirdek kısmına hangi parachainlerin ekleneceğini, daha verimli bir şekilde seçebilmek için parachain slotlarını açık artırmaya çıkaracak.

Öncelik, Kusama topluluğu üyelerinden güven alan projelere verilecek

Ethereum kurucu ortağı ve Polkadot yaratıcısı Gavin Wood tarafından yazılan bir blog gönderisine göre, Kusama topluluğu üyelerinden güven alan projelere öncelik verilecek.

Wood, “Artık açık artırmaları veya parachain işlevselliğini durduran herhangi bir teknik engelleme noktası olmadığına inanıyoruz” dedi.

“Kusama’nın sağladığı koruma miktarı bir şekilde Polkadot’tan önce aktif olduğu süre ile orantılı olduğundan, bu mantığı Polkadot’un iyiliği için mümkün olan en kısa sürede devreye sokmanın açık bir nedeni var”

Blog yazısında Wood, Kusama bahis topluluğu üyelerine açık artırma teklifleri için tokenleri kullanabilmede, KSM’yi geri almaları için yeterli zaman tanımak için ilk parachain slot müzayedesinin 15 Haziran’da başlamasını tavsiye ediyor. Bundan sonra müzayedeler arka arkaya iki günlük bir teklif verme süresi ve ardından beş günlük bir bitiş periyodu ile yapılacak. Toplamda, beş müzayede beş hafta içinde gerçekleşecek.

Kusama konseyi ve bir dizi paydaş, parachain slotları seçim süreciyle ilgili son çağrıyı yapacak.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Saray'ın eski etkili isimlerinden Scaramucci, Bitcoin tahminini paylaştı

Beyaz Saray danışmanı Tim Wu, milyonlarca dolarlık Bitcoin tutuyor

Meksika, kriptoda diğer Latin Amerika ülkelerini katılıyor

Meksika, kriptoda diğer Latin Amerika ülkelerini katılıyor