in ,

Piyasa analizi: Bitcoin boğa koşusunu artıran beş güçlü etmen

Bitcoin boğaları zayıflık göstermeye devam ediyor: BTC için sırada ne var?
Bitcoin boğaları zayıflık göstermeye devam ediyor: BTC için sırada ne var?

Son 5 gün kripto pazarı ve özellikle de Bitcoin pazarı için oldukça hareketli geçti. Kripto kısa sürede 6k’dan 8k’ya sıçradı. Ani değişiklik Bitcoin yatırımcılarını şaşkına çevirdi ve birçok FOMO dolaştı. Ancak, Bitcoin’in şu anki fiyat etkinliği, onu destekleyen yaklaşık 5 güçlü faktöre dayanarak izlenebilir.

Beklenen Bitcoin Halving

Üçüncü Bitcoin halving Mayıs 2020’de gerçekleşmesi bekleniyor ve piyasayı hareketlendirdiği bilinen bir dinamik. Önceki halving örneklere baktığımızda, Bitcoin’in fiyatının etkinlikten yaklaşık bir yıl önce yükselmeye başladığını ve bunun büyük bir boğa koşusuna dönüştüğünü gösteriyor.

Kurumsal Yatırım

Herhangi bir sektördeki en etkili gelişmelerden biri sermaye akışıdır. Ne kadar çok yatırımcı para kazanırsa, o kadar iyidir. Bitcoin piyasası, Fidelity Investments dahil, oldukça ağır yatırımcılar çekmekte.

Kurumsal finansmandan bu kadar güçlü bir destekle Bitcoin artık uygulanabilir bir değer deposu olarak güç ve kabul görüyor. Aslında, bazı insanlar zaten Altın yerine Bitcoin hakkında konuşuyor.

Hodlers

Çok basit: Talep ve arz yasaları, herhangi bir emtia için piyasa fiyatını belirler. Bununla birlikte, birçok Bitcoin sahibi daha iyi bir fiyat beklentisiyle istifleme kararı aldığını belirtti. Bitcoin’lere sahip hodler’lar ne kadar fazlaysa, satın alınabilecek gerçek dolaşım arz o kadar az ve fiyat o kadar artar.

Golden Coross (Altın Haç)

Bir varlığın, fiyatı güçlü bir direnç seviyesinden geçtiğinde ve 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamayı aştığında bir Altın Haç oluşturduğu söylenir. Bu, nisan ayında Bitcoin’e oldu ve o zamandan beri yaklaşmakta olan bir boğa koşusunu gösteriyor. Altın haçı oluşturduktan yaklaşık 3 hafta sonra, Bitcoin’in fiyatı %40’ın üzerine çıktı.

Balina Etkinliği

Görünen o ki, Bitcoin balinaları satmak için acele etmiyorlar. Bunun yerine, kripto paralarını borsalardan ve bilinmeyen cüzdanlara götürüp yakın zamanda işlem yapabileceklerini işaret ediyorlar. En yeni balina faaliyeti, yaklaşık 363 milyon dolar değerinde 45.000 BTC hareketini içeriyor.

Zycrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Bitcoin

Boğa koşusunda dikkat edilecek üç ders: Bitcoin neden yavaşça tırmanıyor

Galaxy Digital Holdings CEO'su: “Bitcoin rallisini iki şirket başlattı.”

Galaxy Digital Holdings CEO’su: “Bitcoin rallisini iki şirket başlattı.”