in ,

Peter Schiff’ten şaşırtan iddia: “CNBC insanları Bitcoin alması için yönlendiriyor.”

Peter Schiff'ten şaşırtan iddia: “CNBC insanları Bitcoin alması için yönlendiriyor.”
Peter Schiff'ten şaşırtan iddia: “CNBC insanları Bitcoin alması için yönlendiriyor.”

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve SchiffGold’un başkanı Peter Schiff’e göre CNBC, Bitcoin’e altınla karşılaştırıldığında daha fazla yayın süresi veriyor. Altının çok daha büyük bir pazara sahip olmasına rağmen, kanalın dijital varlık üzerinde yoğunlaştığını savunuyor.


Çinli’ler Bitcoin alıyor

Euro Pacific Capital’in CEO’su şunları söyledi:

CNBC, izleyicisini Bitcoin satın almaya yönlendirmek için elinden geleni yapıyor. Altının çok daha büyük bir pazar olmasına rağmen, CNBC Bitcoin’e çok daha fazla zaman veriyor.  Çin, Bitcoin’i güvenli bir sığınak olarak satın almıyor. Spekülatörler satın alıyor, Çinli’ler ise güvenli bir sığınak olduğu için Bitcoin alıyor.

Bu durum bazı ana akım medyanın geçmişte piyasayı ters yönlendirmelerini akla getirdi. Bitcoin, Çin desteğiyle bu hafta %25 değer kazandı. Schiff’tin Bitcoin’in 9.000 dolara düşmesinden sonra yaptığı açıklama sonrası Bitcoin fiyatı 12.000 doların biraz altına kadar yükseldi. Her ne kadar yukarı yönlü yakın vadede sınırlı görünse de, en büyük kripto para biriminin 10.000 doların üzerinde yeterli destek alanı bulunuyor.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Litecoin’de halving tamamlandı! Peki şimdi yatırımcı ve madencileri neler bekliyor?

Litecoin’de halving tamamlandı! Peki şimdi yatırımcı ve madencileri neler bekliyor?

Circle CEO'sundan Çin kripto para birimine yönelik çarpıcı öngörü

İşte Bitcoin (BTC) bu 5 sebeple kazanacak!