in ,

PayPal ve Visa’nın da dahil olduğu Blockchain fonlama turunda yüz milyonlarca dolar toplandı!

PayPal ve Visa'nın da dahil olduğu Blockchain fonlama turunda yüz milyonlarca dolar toplandı!
PayPal ve Visa'nın da dahil olduğu Blockchain fonlama turunda yüz milyonlarca dolar toplandı!

Kripto Para Haber – Kripto para risk sermayesi şirketi Blockchain Capital, PayPal ve Visa da dahil olmak üzere bir grup yatırımcının yardımıyla 300 milyon dolarlık bir fon toplama turunu tamamladığını duyurdu.

300 milyon dolar aşıldı

Şirket, “Fund V” olarak da bilinen beşinci fon toplama kampanyasında, dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılar sayesinde 300 milyon dolarlık hardcap’in aşıldığını belirtti. PayPal ve Visa dahil olmak üzere Fund V’den bazı yatırımcılar, Blockchain Capital’in stratejik ortaklık programına katılacak.


Sekiz yıl önceki kuruluşundan bu yana Blockchain Capital, ekosistem genelinde 110’dan fazla şirkete, protokole ve kripto varlığına yatırım yaptı. Portföy; Coinbase, Kraken, Anchorage ve OpenSea gibi sektör liderlerinin yanı sıra DeFi liderleri Aave, Nexus Mutual ve UMA’yı da içeriyor. Şirket hem hisse senedi hem de kripto varlıklarına yatırım yapıyor ve çok aşamalı bir yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor.

Blockchain ve kripto para dünyasına dair yatırımlara odaklanılacak

Bu yeni finansmanla şirket, Blockchain altyapısı, DeFi, NFT’ler ve gelişen Blockchain teknolojisi uygulamalarına yapılan yatırımlara odaklanırken, işlerini ve protokollerini büyütmelerine yardımcı olmak için endüstri profesyonelleriyle ortak olmaya devam edecek.

PayPal’ın Blockchain, kripto ve dijital para birimleri başkan yardımcısı ve genel müdürü Jose Fernandez da Ponte, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“PayPal, dijital para birimlerini daha erişilebilir, kullanışlı ve güvenli hale getiren bir şirketler ekosistemini geliştirmeye kararlıdır. Blockchain Capital’in yeni fonuna yatırım yapmak, merkezsiz ekonominin geleceğini ve yeni finansal hizmetler dalgasının geleceğini yönlendiren girişimcilerle bağlantı kurmamızı sağlıyor.”

Blockworks’ün bildirdiğine göre PayPal, daha önce uluslararası kripto para tekliflerini başlattığını ve şirketin yeni kripto, Blockchain ve dijital para birimleri iş birimine “önemli ölçüde yatırım yaptığını” açıklamıştı. Şirketin CEO’su Dan Schulman bu açıklamayı şirketin Şubat ayındaki dördüncü çeyrek kazançlarının sunumu sırasında söylemişti.

Visa ve PayPal’ın hamleleri sıklaştı

Ayrıca bu ayın başlarında iki eski PayPal lideri, bankalar, yatırımcılar ve ödeme sağlayıcıları arasındaki küresel transferleri güçlendirmek için düzenlenmiş sabit paraları kullanan ilk uluslararası ödeme ağı Six Clover’ı başlattı.

Benzer şekilde, Visa da son aylarda ve yıllarda dijital varlık alanına yatırım yapmakla yakından ilgilendi. Şirket bir ödeme ortağı olarak bir dijital varlık bankası olan Anchorage ve bir çözüm ortağı olarak Crypto.com ile çalışacağını söyledi.

Visa CFO’su Vasant Prabhu yaptığı açıklamada şöyle dedi:

”Visa ağında veya ötesinde, her türlü para hareketini geliştirmeye odaklandık. Blockchain Capital ile olan ilişkimiz sayesinde, dijital para birimlerinin gelecekte oynayacağı rolü şekillendirme ve destekleme çabalarımızı derinleştiriyoruz.”

blockworks


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükseliş mi başlıyor? Kurumlar 5 hafta sonra ilk kez net kripto alıcısı oldu

Flaş Gelişme: Çin’in ilk kripto para borsası faaliyetlerini sonlandırdı!

Dogecoin fiyat tahmini: Hangi seviyeler önemli?

Sekiz senedir kripto para satın almayan Dogecoin kurucusu harekete geçti! Hangi coin’i aldı?