“PayPal 2021’den önce Bitcoin desteği duyuracak” iddiası!
Paypal kriptoa“PayPal 2021’den önce Bitcoin desteği duyuracak” iddiası! para açılımı resmi yazışmalara yansıyor

“PayPal 2021’den önce Bitcoin desteği duyuracak” iddiası!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Block Tower Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Ari Paul, PayPal’ın bu yılın sonuna kadar Bitcoin desteğini açıklayacağını iddia etti. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada PayPal’ın özellikle Square’den 10 kat daha fazla kullanıcısı olduğunu söyleyen Paul, yatırım şirketi Square’in son 50 milyon dolarlık Bitcoin yatırımını desteklediğini belirtti.

Square’in Bitcoin hamlesi takdirle karşılandı

Square’in yatırım hamlesi Bitcoin endüstrisi tarafından övgüyle karşılandı. Binance’den Changpeng Zhao, WazirX’ten Nischal Shetty ve Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano’ya kadar pek çok endüstri lideri bu hareketi takdir ettiler ve bazıları her şirketin er ya da geç Bitcoin’i benimsemek zorunda kalacağını söyledi.

Jack Dorsey, bir başka teknoloji devi Tesla’nın kurucusu Elon Musk ile birlikte Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin uzun süredir büyük bir destekçisi. Warren Buffett ve Peter Schiff gibi geleneksel yatırımcılar ise Bitcoin’e şiddetle karşı çıkıyor.

PayPal kripto para endüstrisine ısınabilir mi?

Kripto dışı finans dünyasıyla olan bu aşk-nefret ilişkisi, Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesine tanık olmasını engelleyen unsurlar arasında bulunuyor. PayPal da kripto endüstrisinde zıt bir yolculuk yaşadı. Şirket başlangıçta Facebook’un iddialı kripto projesi Libra’nın kurucu üyelerinden biriydi. Proje yasal sorunlara takıldıktan kısa bir süre sonra PayPal, gemiyi terk etti.

Özellikle küresel ekonomik resesyonun başlangıcından beri işler değişiyor. Kripto ve DeFi’ye olan talep olağanüstü bir artış gösterdi ve bu, Square yönetim kurulunu Bitcoin’e 50 milyon dolarlık yatırım yapmaya ikna eden temel faktörlerden biri olabilir.

cryptonewsz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin