in , , ,

Parabolik fiyat artışı gören Dogecoin’de çekim sorunu yaşanıyor

Dogecoin'in piyasa değeri yüzde 300’lük yükselişin ardından bu şirketi geçti
Dogecoin'in piyasa değeri yüzde 300’lük yükselişin ardından bu şirketi geçti

Token eşi benzeri görülmemiş bir ilgi gördüğü için bazı büyük borsalar DOGE para çekme işlemlerini askıya aldı.

Küresel kripto para birimi borsaları, son iki günde altcoin’i % 900’e kadar pompalayan Redditorlerin operasyonundan sonra Dogecoin (DOGE) para çekme işlemlerinde giderek daha fazla sorun yaşıyor.

28 Ocak’ta, bir dizi kripto kullanıcısı, kripto borsalarının para çekme işlemlerini geçici olarak durdurması nedeniyle Dogecoin’lerini çekemediklerini Twitter’da bildirdi. Etkilenen borsaların Poloniex ve Bittrex ve Yobit gibi bazı büyük kripto platformları olduğu bildirildi.


Bazı kripto kullanıcıları, Poloniex gibi Dogecoin destekleyen borsalara giriş yaptıklarını ve sadece para yatırdıktan kısa bir süre sonra para çekme işlemlerinin yapılamayacağını öğrenirken bir miktar DOGE satın aldıklarını bildirdi. Poloniex sonradan, “Cüzdanın mümkün olan en kısa sürede yeniden etkinleştirilmesi için çalışıyoruz, ancak şu anda zaman çizelgesine ilişkin bir tahminimiz yok” dedi.

Dünyanın en büyük kripto para borsasının Amerika Birleşik Devletleri merkezli kolu olan Binance.US, DOGE ile de para çekme sorunları yaşadı. Firma Cuma günü, DOGE para çekme işlemlerinin bakım için askıya alındığını ve mevduatın da aktif olduğunu duyurdu. Binance.US daha sonra para çekme işlemlerinin yeniden başlatıldığını söyledi. Binance ayrıca bugün erken saatlerde küresel platformda kripto para çekme işlemlerinde daha büyük bir sorun yaşadı.

Sorunlu para çekme işlemleri devam ederken, Dogecoin piyasa değerine göre ilk 10 kripto para listesinden düştü. Yayınlanma zamanında Dogecoin, piyasa değerine göre 13. en büyük kripto para konumunda.

Kripto para aynı zamanda günün ilk saatlerinde bazı kısa saatlik düşüşler gördü. Kayıplar, Dogecoin’in son 24 saatte % 260’ın üzerindeki parabolik dalgalanmasıyla karşılaştırılamaz durumda. Şu an DOGE, geçtiğimiz yedi gün içinde yaklaşık % 480 artışla 0,047 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin’in devam eden rallisi, Gamestop ve diğer firmaların hisse senetlerini kısa süreli olarak sıkıştıran aynı Reddit grubu tarafından yönetiliyor. Bu arada Robinhood Gamestop ticaretini 28 Ocak’ta askıya aldı.

Yazımız yayına hazırlanırken Dogecoin, Bitcoin ile ilgili yaklaşık 170.000 tweet’e kıyasla, sosyal medya platformunda yaklaşık 800.000’den bahsedilmesiyle Twitter’da trend oluyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visa'nın ilk çeyrek hedefi kripto stratejisiyle ilgili ayrıntıları ortaya koyuyor

Visa’nın ilk çeyrek hedefi kripto stratejisiyle ilgili ayrıntıları ortaya koyuyor

31 Mart Graph Analizi : GRT yeniden yükseliş ivmesine girecek mi?

Popüler altcoin Bitcoin dahil olmak üzere yeni blok zinciri entegrasyonlarını araştırıyor