in

Önemli Gelişme: Marvel, NFT dünyasına adım atıyor – Resmi açıklama geldi!

Önemli Gelişme: Marvel, NFT dünyasına adım atıyor - Resmi açıklama geldi!
Önemli Gelişme: Marvel, NFT dünyasına adım atıyor - Resmi açıklama geldi!

Kripto Para Haber – Disney’in sahibi olduğu Marvel Entertainment’tan bugün oldukça önemli bir NFT açıklaması geldi. Şirket, VeVe Digital Collectibles uygulaması aracılığıyla ilk resmi NFT’lerini bu yılın sonlarında başlatacağını duyurdu.

Marvel, NFT dünyasına hızlı bir giriş yapıyor

Spider-Man, Avengers ve X-Men gibi klasik süper kahramanlarını onlarca yıllık çizgi roman hikayelerine ev sahipliği yapan Marvel, sonrasında bu yapımları popüler filmlere, TV şovlarına, video oyunlarına ve ticari ürünlere dönüştürerek eğlence dünyasının en popüler markalarından biri haline geldi.


Basın açıklamasında VeVe’nin diğer eğlence markalarına dayalı olarak sattığı NFT koleksiyonlarıyla aynı çizgide olan Marvel NFT koleksiyonlarının, 3D heykellerinin ve dijital çizgi romanlarının piyasaya sürüleceği bilgisi yer aldı. Dijital koleksiyon ürünleri akıllı bir cihazda, sanal gerçeklikte ve hatta çevrenizdeki ortamda artırılmış gerçeklikte görüntülenebilen 3D modeller şeklini alacak. Marvel ve VeVe henüz gelecek NFT’lerin herhangi bir görüntüsünü paylaşmadı.

NFT’ler, nadir bulunan dijital öğeler için bir mülkiyet belgesi işlevi görüyor ve bir Blockchain aracılığıyla kimliği doğrulanabiliyor. Koleksiyon, dijital sanat eserleri, video klipler, ticaret kartları ve video oyunu öğelerinin yanı sıra VeVe’nin etkileşimli 3D modelleri dahil olmak üzere her türlü formu alabiliyor.

Orbis Blockchain Technologies’e ait olan VeVe, Marvel’ın çizgi roman endüstrisindeki en büyük rakibi DC Comics ile halihazırda çalışıyor ve Batman ve Superman gibi popüler karakterlere dayalı koleksiyonlar sunuyor. Platform ayrıca Adventure Time, Star Trek, Jurassic Park ve Ghostbusters gibi markaların lisanslı NFT’lerini de satıyor.

NFT piyasası büyüyor

NFT pazarı, 2021 yılının ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolardan fazla ticaret hacmi yakalarken popüler çizgi roman sanatçılarından resmi olmayan sanat eseri satışları gördük. Örneğin sanatçı José Delbo, mart ayında 1,85 milyon dolarlık bir Wonder Woman satışı gerçekleştirerek dikkatleri üzerinde toplamıştı.

DC’nin dijital 3D model koleksiyonları, 2020’nin sonlarından beri VeVe’nin uygulamasında mevcut. VeVe, platformu aracılığıyla bugüne kadar toplam 340.000’den fazla kullanıcı tabanına 580.000’den fazla NFT sattığını iddia ediyor. Kullanıcılar, satın aldıkları NFT’lerini uygulamanın ikincil pazarında satışa çıkarabiliyor.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Düşüşe geçen Sushiswap için hafta sonu nasıl geçecek? SUSHI fiyat analizi

Düşüşe geçen Sushiswap için hafta sonu nasıl geçecek? SUSHI fiyat analizi

Analistler yakın vadeli riskleri vurgularken Bitcoin 30.000 dolara doğru kayıyor

Analistler yakın vadeli riskleri vurgularken Bitcoin 30.000 dolara doğru kayıyor