in

Önemli Gelişme: eBay CEO’sundan bomba kripto para açıklaması!

NFT çılgınlığı büyüyor: E-ticaret devi eBay, NFT dünyasına resmen adım attı!
NFT çılgınlığı büyüyor: E-ticaret devi eBay, NFT dünyasına resmen adım attı!

Kripto Para Haber – İcra Kurulu Başkanı olan Jamie Iannone’ye göre eBay, kripto para birimi ödemeleri ve NFT’ler hakkında bazı önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Geçen yıl eBay’de dizginleri eline alan Iannone, bu sabah CNBC’nin Squawk Box programında kritik bir röportaj verdi. eBay hissesinin fiyatı geçen hafta büyük bir darbe aldı ve tek bir günde %10 düştü. Iannone çoğunlukla hissedarları rahatlatmak için ekran başındaydı. Ancak çok daha iyisini yaptı.


Apple Pay ve Google Pay gibi kripto dışı ödeme platformlarına işaret ederek, şirketin “kripto para birimleri gibi diğer seçeneklere bakmaya devam etmeyi” planladığını sözlerine ekleyerek, “Aldığımız ödeme türlerini genişletiyoruz.” dedi.

Ayrıca CEO, eBay’in NFT pazarına baktığını söyledi. “İlgileniyoruz ve eBay’de kripto paraları kolay bir şekilde nasıl etkinleştirebileceğimize dair fırsatları araştırıyoruz.” dedi.

NFT’ler, dijital öğelerde sahiplik kanıtını temsil etmek için kullanılabilen değiştirilemeyen tokenlerdir. DappRadar’a göre, yılın ilk çeyreğinde 1,5 milyar dolardan fazla satış ürettiler ve özellikle dijital sanat ve koleksiyon alanında popüler hale geldiler.

eBay, blok zinciri tabanlı ödeme sistemlerini keşfetmeye pek de yabancı değil. Şirket, Facebook’un blok zinciri projesi Diem’e (eski adıyla “Libra”) bağlıydı, ancak 2019’da terk etti. Ve e-ticaret sitesi, en az 2014’ten beri platformuna ödeme seçenekleri olarak Bitcoin ve diğer kriptoları eklemeye devam ediyor.

Şu an itibariyle, kripto paranın platforma tam olarak nasıl dahil edilebileceğine dair somut bir plan yok.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin SV (BSV) ve Chainlink (LINK) fiyat analizi: Sıradaki yön, önemli seviyeler

Bitcoin SV (BSV) ve Chainlink (LINK) fiyat analizi: Sıradaki yön, önemli seviyeler

Binance CEO'su: "Kripto ile çalışmayan bankalar, interneti reddeden kitapçılar gibidir!"

Binance CEO’sundan dikkat çeken Bitcoin, Tesla ve Apple kıyası: “Oynaklığı daha düşük!”