in , , ,

Önemli Gelişme: Bitcoin grafiğinde “death cross” yaklaşıyor! Neler olacak? BTC ve AAVE fiyat analizi

Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?
Bitcoin Death Cross: Bu tehlikeli aşamadan kaçış yok mu?

Kripto Para Haber – Bitcoin grafiğindeki yaklaşan death cross’un ardından neler olacağı merakla bekleniyor. Bunun daha dik bir ayı piyasasına yol açabileceği düşünülüyor. Aave ise yatay hareket ediyor ve daha güçlü ipuçları bekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi


Bitcoin’in günlük grafiği, orta vadeli yörüngesi için bazı rahatsız edici işaretler verdi. Başlangıçta BTC, kanalını 39.000 ile 33.500 dolar arasında korudu ve piyasa, alıcılar ve satıcılar arasında oldukça dengeli görünüyordu. Ancak bu denge durumu yakında bir düşüş hissi dalgasıyla bozulabilir. BTC’nin 50-SMA’sı (sarı) 200-SMA’yı (yeşil) kapattı ve önümüzdeki günlerde bir death cross yakın görünüyor. Son death cross, BTC’nin 3.850 dolara kadar düştüğü ve 10.000 doların üzerine çıkması yaklaşık bir ay sürdüğü Mart 2020’de gerçekleşmişti. Bu sefer de aynısı olursa, uzun bir ayı piyasasıyla karşı karşıya kalabiliriz.

RSI aşırı satım bölgesinden geri sıçramayı başarmış olsa da, hâlâ 40’ın altında düşüş bölgesini koruyor. Awesome Osilatör’de ise yükseliş momentumu artıyor ama halen yarı çizginin altında. Daha fazla düşüş baskısı muhtemelen bu momentumu olumsuz etkileyecekt.

Aave (AAVE) fiyat analizi

Aave son 24 saat içinde çok az değişti ancak %2’lik küçük kazançlar elde etmeyi başardı. Boğalar 350 dolarlık desteği savundu ve 282 dolara %17’lik bir geri çekilmeden kaçınıldı. 11’i gösteren ADX, güçlü bir eğilimin olmadığını gösterdi ve AAVE’nin mevcut kanalında konsolidasyon muhtemel görünüyor. ADX tekrar toparlandığında, bir çöküş AAVE’yi 209 dolardaki desteğe kadar düşürebilir. Ancak piyasa ipuçları muhtemelen bu hareketi dikte eden ana unsur olacak.

Sinyal hattının üzerine çıkan MACD, bu haberin yazımı sırasında alıcılar ve satıcılar arasında dengenin korunduğunu gösteriyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin merkez bankası Blockchain kullanarak 2.8 milyar dolar tahvil çıkarıyor

Çin, ekonomi ve yönetimde Blockchain’den yararlanmak istiyor

Son çöküşün ardından Bitcoin balinaları ne yaptı? Önemli veriler açığa çıktı!

Son çöküşün ardından Bitcoin balinaları ne yaptı? Önemli veriler açığa çıktı!