in , ,

Önemli Gelişme: Bitcoin, El Salvador’un ardından Hindistan’da da varlık sınıfı olarak kabul edilebilir

bitcoin hindistan
Bitcoin, El Salvador'un ardından Hindistan 'da varlık sınıfı olarak kabul edilebilir

Kripto Para Haber – Çeşitli kaynaklara göre Hindistan, El Salvador Bitcoin’i kabul ettikten sonra nihayet kripto yasağını kaldırabilir.

Hindistan kripto endüstrisinden çeşitli üst düzey kaynaklara atıfta bulunan The New Indian Express, El Salvador’un Bitcoin’i tarihsel olarak benimsemesinin, hükümetin Bitcoin’i ülkede bir varlık sınıfı olarak nitelendirmesine yol açtığını bildirdi.


Hint düzenleyici SEBI, kripto düzenlemesini denetleyecek

El Salvador başkanı, Bitcoin’in ülkede yasal olarak kabul edildiğini açıklamasının ardından, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI), mevcut kripto para yasağını yeniden gözden geçirmeyi ve kripto düzenlemesini denetlemeyi planlıyor.

Ülkedeki en iyi kripto endüstrisi temsilcileri de yeni düzenleyici kurallar seti hakkında yerel maliye bakanlığı ile görüşüyor ve bakanlık şimdi konuyu araştırıyor.

Kaynaklar, kripto düzenlemesine ilişkin yeni yasa tasarısının muson mevsiminde tartışılmak üzere Parlamento’ya gelmesinin muhtemel olduğunu paylaştı.

Kısa süre önce, Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para birimlerinin yüksek oynaklığı nedeniyle, kredi verenlerin işi sanal para birimleriyle (kripto borsaları) ilgili şirketlerle çalışmasını bir kez daha yasakladı.

Bununla birlikte, El Salvador, Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak yasallaştırıyor ve Meksika gibi bu akımı takip etmek isteyen diğer Latin Amerika ülkeleri, Hintli düzenleyicilerin fikirlerini değiştirmeyi düşünmelerini sağladı.

Hindistan’da kripto ile ilgili büyük endişeler devam ediyor

RBI başkanı Shakthikanta Das’a göre, kripto para birimleriyle ilgili büyük endişeler devam ediyor.

Bununla birlikte, yeni kripto düzenleme yasası üzerinde çalışan komite, “genel senaryoyu incelemeyi ve ileriye dönük en iyi adımı atmayı” amaçlıyor.

Ayrıca, son zamanlarda, Hindistan’da bir BT ve danışmanlık devi olan Infosys’in başkanı Nandan Nilekani, Hindistan’ı kriptoyu yasal bir zemin olarak (kriptolar çok değişken olduğundan) değil, bir varlık sınıfı, bir emtia olarak yasallaştırmaya çağırdı.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önde gelen kripto para borsalarından devasa XRP transferleri! Neler oluyor?

Önde gelen kripto para borsalarından devasa XRP transferleri! Neler oluyor?