in

Öncü Bitcoin borsası OKCoin popüler 3 DeFi altcoin’ini listeliyor

Öncü Bitcoin borsası OKCoin popüler 3 DeFi altcoin’ini listeliyor
Kripto para borsası OKCoin, üç yeni token listeleyeceğini duyurdu. Yapılan duyuruda 3 tokenın yearn.finance'ın YFI'si, Compound's COMP’u ve Polkadot'un DOT’u olduğu ifade edildi.

Kripto para borsası OKCoin, üç yeni token listeleyeceğini duyurdu. Yapılan duyuruda 3 tokenın yearn.finance’ın YFI’si, Compound’s COMP’u ve Polkadot’un DOT’u olduğu ifade edildi.


Herkes faydalanamayacak

Borsa, ABD dahil (New York eyaleti hariç) 150 ülkedeki müşteriler için üç liste için ABD doları eşleştirmelerini destekleyecek. Ancak Singapur, Brunei, Japonya ve Avrupa Birliği ülkeleri bu listelemede yer almayacak.

OkCoin, Coinbase Pro’dan sonra YFI için ABD doları eşleştirmelerini destekleyen ikinci borsa olduğunu iddia ediyor.

OKCoin’in CEO’su Hong Fang, yaptığı açıklamada “Uzun vadeli kripto savunucuları olarak, temelde DeFi’nin finansal sistemin tüm teknoloji birikimini dağıtma potansiyelini gösterdiğine inanıyoruz” diyor.

Fang ayrıca “DeFi’nin şu anda yapmaya çalıştığı şey, mevcut bankacılık sisteminin dışında tamamen yeni bir teknoloji birikimini yeniden oluşturmak. Sıfırdan “bireysel parasal egemenlik” inşası temasının büyüleyici bir devamı. DeFi şu anda bunu yapıyor” diyor.

Tokenlar

YFI, COMP ve DOT, yönetişim tokenları. Bu tokenlara saip olan kişiler onları basan merkezi olmayan kredi protokollerinin geleceği için oy kullanabiliyor. Bu tokenlar ayrıca spekülatif amaçlar için tutuluyor.

Kişiler protokolleri kullanarak YFI ve COMP kazanabiliyor. Örneğin, Compound’dan borç almak veya borç vermek size COMP kazandırıyor.

Fiyat yükselişi

COMP, 16 Haziran’da 97 $’dan başlayıp 21 Haziran’a kadar 348 $’lık fiyata ulaştığında bir yönetişim tokenı çılgınlığı başlattı. Mevcut fiyatı şu an 155 dolar seviyesinde. YFI, Temmuz sonunda çıktı. Yaratıcısı bunu değersiz olarak nitelendirdi, ancak şimdi tek bir YFI tokenının maliyeti 36.057 $.

Bu arada DOT, grupta bir aykırı değer. Merkezi olmayan finansa değil, birlikte çalışabilirliğe odaklanan bir Ethereum rakibi olan Polkadot’a güç veriyor.

OKCoin, Curve (CRV), Chainlink (LINK) ve Synthetix (SNX) dahil olmak üzere 15 DeFi tokenını daha listelemeyi düşünüyor.

decrypt


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahamalar kendi dijital para birimini önümüzdeki ay piyasaya sürüyor

Bahamalar kendi dijital para birimini önümüzdeki ay piyasaya sürüyor

Boğa koşusu kapıda mı? Bitcoin'in 11.000 dolara ulaşmasının başlıca nedenleri

Boğa koşusu kapıda mı? Bitcoin’in 11.000 dolara ulaşmasının başlıca nedenleri