in ,

Ölü altcoinler: kripto analisti kaderine terk edilmiş altcoinlere işaret etti

ölü altcoinler
ölü altcoinler: kripto analisti kaderine terk edilmiş altcoinlere işaret etti

Büyük bir ayı yılı olarak ilan edilen 2018’de hayatta kalmayı başaran tüm dijital paralar büyük yaralar aldı. Bu coinler geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 80 oranında değer kaybı yaşadı. Bazı coinler ortalamanın üzerine çıkarak çok daha fazla kaybetti. Bunun yanında geliştiricilerinin yalnız bıraktığı bazı altcoinler ise adeta ölüme terk edildi.

Kripto analisti Nic Carter ise bu konuda biraz kafa yorarak, geçen yılın Ocak ayından bu yana bir yıllık periyotta 15 kripto parayı masaya yatırdı. Yaptığı araştırmada ise bu kripto paraların hayatta kalma olasılıkları üzerine cesurca öngörülerde bulundu. Yaptığı tahminlerin bir kısmı ise bazı projelerin tokenleri yıllık yüzde 95’in üzerinde değer kaybı yaşadığı için isabetli oldu.

Bir Medium gönderisinde Carter, bu yıl başarısız olacağını tahmin ettiği birkaç altcoin belirledi. Yüzde 95’in üzerindeki değer kaybı ile zarar görmüş, geliştirici faaliyetlerinin durması gibi bazı kriterleri kullanarak üzerine eğildi 15 kripto paradan 3’ünün aslında ölü altcoinler olduğunu belirledi.

Geliştiricileri tarafından terkedilen altcoinler

Ölü olarak nitelendirdiği coinler ise Bitconnect, Bitcoin Gold ve Verge idi. Bu coinlerin en yüksek seviyelerinden yüzde 95’in üzerinde değer kaybı ve geliştirilmelerinin durdurulması Carter’ın bu coinleri ölü olarak görmesindeki en büyük etmenlerdi. Nano, Veritaseum ve Iconomi olarak yeniden markalanan Raiblock’lar ise yüzde 90’ın üzerinde değer kaybı ve bazılarının gelişim sürecinin bırakılmış olarak gördüğü değişen değişim aşamalarında olduğunu tespit etti.

Aktif gelişim ve topluluklarla yüzde 95’ten az kaybedenler Iota, Dash, EOS, Nem, Augur ve Storj coinleriydi. Ne yazık ki araştırmanın boşuna bir alıştırma olduğu sonucuna vardı;

Onları araştırmak ve dolandırıcılık olarak görmek anlamsız bir iş yükü anlamına geliyor. Zira ilk 5’te bulunan coinler ve benzer varlıklar dışında satış pozisyonu almak için kredi kullanılmıyor. Bu arada, bağlı kuruluş pazarlaması tecrübesine sahip girişimci bir ekip ve bir ERC-20 üreticisi birkaç milyon dolarlık bir ICO’yu birkaç gün içinde yukarı döndürebilir.

Kullanılan kriterlere ek olarak, bir Bitcoin.com karşıt görüşünde ‘pump and dump’ faaliyetinin ölmekte olan bir altcoin’in son performansı sonucuna varıldı. Paragon’u örnek olarak kullanarak, rapor, PRG fiyatı bir gecede yüzde 6.800 yükseldiğinde dün Yobit’te gerçekleşen ‘pump and dump’  aktivitesini gösterdi.

Paragon’da görülen ‘pump and dump’ aktivitesi son performansı olarak değerlendirildi

Deadcoins.com’a göre PRG’nin bir aldatmaca olduğu kanıtlandı. Ve ölü olarak listelendi. Kripto paralar aslında “ölmez”, zombiye dönüşürler ve önceki yüksek oranlardan yüzde 99 oranında değer kaybetmeye devam ederler.

Yüzde 51 saldırısı, kaderine terk edilmiş kripto varlıklarının bir başka işaretidir. Verge ve Bitcoin Gold burada başlıca örnekler olarak gösteriliyor. XVG, yüzde 97 oranında değer kaybetti. BTG ise ilgili zirvelerden yüzde 96 düşüş gösterdi.

Yıl boyunca süren ayı piyasası, kripto dünyasında değerli olan ile değersiz olanı ayırma konusunda etkisini gösterdi. Bunun yanında 2019’da daha fazla dijital tükenme bekleniyor.

ethereumworldnews

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Ethereum (ETH) yeniden yükselişe geçti: Hedef 300 dolar

2 Ocak Ethereum fiyat analizi: ETH 150 dolar sınırında

Almanya'nın en büyük ikinci borsasından yeni Bitcoin borsası

Ünlü yatırımcı Fred Wilson kripto için 2019 görünümünü yayınladı