NYSE Arca, Bitcoin yatırım ortaklığı için SEC yeni bir başvuruda bulundu

NYSE Arca, Bitcoin yatırım ortaklığı için SEC yeni bir başvuruda bulundu
Trump, Allison Herren Lee'yi SEC üyesi olarak atadı!

ABD merkezli borsa NYSE Arca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir başvuruda bulundu. Borsa, Bitcoin yatırım hisseleri listelemesine izin verecek bir liste kuralı değişikliği talep etti.

Bitcoin çalınmalara karşı yüksek oranda sigortalanacak

Wilshire Phoenix Funds tarafından yönetilen, kısa vadeli ABD Hazinelerinin yanı sıra Bitcoin’deki yatırımlara da odaklanmaktadır. Amerikan’ın en büyük kripto para birimi borsası Coinbase’nin alt bölümü olan borsa, Trust’ın yönetimi altındaki Bitcoin’lerin sorumlusu olacak. Başvuruda verilen bilgilere göre, Vakfın varlıkları, suç sigortası olarak da bilinen sadakat sigortasıyla sigortalanmaktadır.

Özellikle, sadakat sigortası teminat programı, sıcak veya soğuk bir depolama tesisinde depolanan fonların çalınması durumunda 200.000.000 dolarlık limiti aşan bir teminat sağlar. Bitcoin güvenlik sigorta kapsamı programı, AM Best tarafından yüksek puan alan sektör lideri sigorta şirketleri sendikası tarafından sağlanmaktadır (AM Best, sigorta konusunda uzmanlaşmış küresel bir kredi derecelendirme kuruluşudur).

Wilshire başvuruyu Ocak ayında hazırladı; ancak, yasal onay süreci Pazartesi günü başladı. Bu dosyalamanın, NYSE Arca’nın Bitwise ile ortaklaşa borsa tarafından teşvik edilen Bitcoin ETF girişimi ile ilgili olmadığını belirtmekte fayda var. SEC yakın zamanda bu başvuruya ilişkin kararı erteledi. Ayrıca, Komisyon, VanEck ve SolidX Bitcoin ETF kararını da 18 Ekim’e erteledi.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir