in ,

Nvidia hisselerinin düşmesinin sebebi Bitcoin ve Ethereum olabilir

Nvidia hisselerinin düşmesinin sebebi Bitcoin ve Ethereum olabilir
Nvidia hisselerinin düşmesinin sebebi Bitcoin ve Ethereum olabilir

Kripto Para Haber – Nvidia, işlemcilerini kripto para madencilerine satarak yüz milyonlarca dolar kazandı. Salı gününde 24 saat içinde Bitcoin ve Ethereum’da %3’ten fazla bir düşüşün yaşanmasının ardından hisse senedinde tepki olarak bir düşüş yaşandı.

Nvidia hisseleri, yatırımcıların pazartesi günkü dörtte bir hisse senedi bölünmesinden sonra, Salı günü Nvidia hisseleri %2,5 gerileyerek 183.24$’a geriledi. Nvidia hisseleri, kripto piyasasının aşırı oynak olduğunu hesaba katacak şekilde ayarlanmadığı için, günün erken saatlerinde kısa bir süre içerisinde sert düşüş yaşadı.


Fakat her şeye rağmen Nvidia hisseleri geçen yıla göre %74 artarken, PHLX Semiconductor endeksi veya Sox  hisseleri %51 arttı.

Nvidia işlemcileri madenciler arasında o kadar popülerdi ki, video oyunu oyuncuları bir veya iki tane kullanabilirken, madenciler çok daha fazlasını kullanıyordu ve yarı iletkenler işlemciler, madencilik için özel olarak tasarlanmış bir versiyonunu tasarladı. Ek bilgi olarak ise yakın zamanda ekran kartlarının madencilik işlevlerini kısıtladıklarını duyurdu.

Neden Nvidia hissesinin değeri düşüyor?

Bitcoin’in pazartesi günü 30.000 doların altına düşmesi ve özellikle Ethereum’daki düşüş, yüksek kripto para fiyatlarının Nvidia’nın işlemci satışlarını artırmaya devam edeceğine inanan yatırımcıları korkutmuş olabilir.

Salı günü öğlene doğru Ethereum 1.755,86 dolardan işlem görüyordu, ancak geçen yıl Ethereum fiyatı 300 ile 400 dolar aralığındayken, RBC Capital Markets analisti Mitch Steves , Nvidia’nın RTX 3080 kartlarının gelecekte madencilik için en iyi “silah” olarak kullanılacağını duyurdu ve haksız sayılmaz.

Her ne kadar hisselerin fiyatları düşmüş olsa da Nvidia tekrardan toparlanması için kripto piyasasın en azından durağan olmasını beklemektedir. Er ya da geç hisselerinin toparlanacağı ihtimal dahilindedir.

barrons


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ilk NFT plartformu oldu

Enjin, Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne katılan ilk NFT plartformu oldu

ETH ve BNB Fiyat Analizi: Kısa zamanda yükseliş mi geliyor?

ETH ve BNB Fiyat Analizi: Kısa zamanda yükseliş mi geliyor?