in

Nokia’dan blockchain hamlesi

Bir dönemin dev markası Nokia, Blockchain alanına hızlı bir giriş yapıyor!
Bir dönemin dev markası Nokia, Blockchain alanına hızlı bir giriş yapıyor!

Finlandiya merkezli cep telefonu üreticisi Nokia, para kazandıran veri alışverişi ve analiz yetenekleri sunduğunu söyledi.

Blok zinciri vurgusu

Şirket yaptığı açıklamada, hizmetin çeşitli sektörlerden ortaklarının, hızla büyüyen veri hacimlerini ele almak için gerçek zamanlı olarak yapay zeka ve otomatik mekanizmalardan yararlanarak özel blok zinciri aracılığıyla işbirliği yapmasına izin vereceğini söyledi.


Nokia Bulut ve Bilişsel Hizmetler başkan yardımcısı Friedrich Trawoeger, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yeni hizmet aynı zamanda işletmelerin ve CSP’lerin [iletişim hizmeti sağlayıcılarının] müşteriler veya iş ekosistemi katılımcıları arasındaki veri alışverişlerinden para kazanarak kendilerinin veri piyasası sağlayıcıları haline gelmesini sağlıyor. Müşterilerimizin etkili iş kararları alabilmek için verilere güvenli ve güvenilir erişime ihtiyacı var.”

Nokia’nın blok zincirinin, tek bir şirket tarafından değil, madenciler, geliştiriciler ve Nodelar gibi birden çok katılımcıyla güvence altına alınan Bitcoin gibi açık kaynaklı, merkezi olmayan bir blok zincirinden farklı olduğunu belirtmek gerekiyor.

forkast


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano (ADA), Afrika'daki büyük ortaklıklardan sonra bugüne kadarki en yüksek günlük kapanışını yaptı

Cardano (ADA), Afrika’daki büyük ortaklıklardan sonra bugüne kadarki en yüksek günlük kapanışını yaptı

Zengin aileler yatırım avantajı ararken Avustralya'da kripto talebi artıyor

Zengin aileler yatırım avantajı ararken Avustralya’da kripto talebi artıyor